Як прикрасити дерев’яний будинок до Нового року
Новий рік – особливе свято, яке з нетерпінням чекають як дорослі, так і діти. У цей день ми наче перегортаємо ще одну сторінку свого життя, тому в прийдешньому кожен сподівається на приємні зміни, здійснення задумів та маленьке диво. Щоби впустити в свій дім казку та створити святковий настрій, потрібно відповідно прикрасити власну оселю.
Декор Вашого будинку матиме бездоганний вигляд, якщо звернутися по допомогу до професійних дизайнерів. Але, повірте, набагато більше враження справить дизайн, у якому відчувається індивідуальний стиль господарів, їхня любов і турбота. Зрештою, прикрашання дому перед Новим роком – прекрасна сімейна традиція.
У цій статті ми зібрали для Вас ідеї новорічного декору, зокрема хочемо розповісти як прикрасити дерев’яний будинок напередодні зимових свят.
2019-ий рік: символіка та кольори
Згідно з китайським календарем, символ 2019 року – Жовта Земляна Свиня. Це тварина, яка є втіленням щедрості, достатку та матеріального благополуччя.
Щоби задобрити символ прийдешнього року, в інтер’єрі та дрес-коді в святкову ніч повинна бути присутня певна гама кольорів.
Цьогоріч актуальні відтінки полум’я:
- Золотистий;
- Жовтий;
- Оранжевий;
- Коричневий;
- Зелений;
- Червоний;
- Синій.
Як прикрасити ялинку для Нового, 2019-го, року?
Ялинка – головний атрибут Нового року, без якого ніяк не обійтися. Щоби Ваша лісова красуня виглядала вишукано, достатньо дотримувати декількох корисних порад.
Спочатку визначіться з кольоровою гамою, в якій будете прикрашати ялинку. Можна вибрати актуальні відтінки, що відповідають символу прийдешнього Нового року, класичні різдвяні кольори (білий, червоний, зелений та синій) або будь-які інші, що перегукуються з інтер’єром Вашої оселі.
Уникайте надмірностей у декорі. Намагайтеся дотримуватися принципу простоти та мінімалізму.
Щоби новорічна ялинка виглядала гармонійно, її дизайн слід оформити в одному стилі.
Звичайно, типів новорічного декору існує багато. Але ми підібрали для Вас декілька варіантів, які найпростіше реалізувати, але які будуть актуальними у 2019 році.
Класичний стиль
Кількість кольорів на ялинці варто обмежити до двох-трьох, які будуть красиво поєднуватися між собою. Найкраще вибрати прикраси однієї форми та розміру, тоді композиція виглядатиме більш гармонійно.
Європейський стиль
У європейському стилі кількість кольорів на ялинці також суворо обмежена до двох-трьох. Найпростіше – поєднати срібні або золотисті кулі з червоним, синім, зеленим або білим кольором.
Буває, що для ялинкових прикрас взагалі вибирають один відтінок, при цьому поєднують матові та глянцеві кулі.
Зате в плані форм тут вже можна поесперементувати. Окрім класичних куль, у Європі популярні ялинкові прикраси у вигляді бантів, бурульок, чобітків тощо. Також доречно виглядатимуть квіти пуансетії, що цвітуть саме в холодну пору року.
Екостиль
Це відносно новий напрям у дизайні, який останній часом набув великої популярності. Він найкраще підходить для творчих особистей, оскільки дозволяє проявити в оформленні житла весь креатив. Екостиль особливо актуально виглядатиме в інтре’єрі дерев’яного будинку. Ялинка з таким дизайном буде дуже оригінальною!
Якщо при оформлені ялинки в класичному чи європейському стилях доведеться йти в магазин декору, то в цьому випадку краще в ліс. Усі ялинкові прикраси повинні бути з натуральних матеріалів.
Величезна перевага екостилю – бюджетність. Якщо підключити фантазію, то можна практично з «нічого» зробити вишуканий шедевр.
Варіанти прикрас для ялинки в екостилі:
- Соснові чи ялинові шишки;
- Горіхи та жолуді;
- Підсушені скибочки цитрусових;
- Свіжі фрукти (яблука, мандарини);
- Цукерки, печиво (льодяники, імбирні пряники);
- Палички кориці;
- Грони горобини;
- Прикраси, зроблені з кавових зеен чи круп;
- Мішковина (замість традиційних гірлянд).
На ялинці обов’язково повинен бути присутній головний атрибут нового року – свинка. Вона може бути у вигляді ялинкової прикраси чи замість традиційної верхівки у формі зірки. Чудова ідея – поставити під ялинку свинку-скарбничку золотистого кольору та наповнити її монетами різного номіналу. Це буде не просто прикраса, а й своєрідний талісман, що символізуватиме достаток.
Прикрашаємо інтер’єр дерев’яного будинку
Дерев’яний будинок – екологічне житло. Цю особливість також потрібно враховувати при виборі новорічного декору. Щоби в оселі панував домашній затишок, святкові прикраси повинні бути з натуральних матеріалів.
Інтер’єр зрубу ідеально доповнить декор із шишок, ялинкових гілочок, сушених цитрусових, корків від вина, спилів дерева тощо.
Не варто категорично відмовлятися і від традиційних новорічних прикрас, таких як ялинкові кулі чи гірлянди.
Свічки, наприклад, створять у домі з бруса атмосферу тепла, домашнього затишку та додадуть нотки романтики.
Однак усі декоративні елементи повинні гармонійно поєднуватися із загальним інтер’єром зрубу.
Як прикрасити вікна дерев’яного будинку до Нового року
Зазвичай перед Новим роком шибки вікон прикрашають сніжинками. Це один із найпопулярніших способів зимового декору. А от варіантів його втілення існує дуже багато. У цьому якраз можна виявити свою індивідуальність.
Традиційними вважають сніжинки з паперу. Їх уміють виготовляти всі: від малого – до великого. Схему для вирізання сніжинок не складно придумати самому, або можна просто знайти в інтернеті.
Паперові сніжинки клеять до скла за допомогою скотчу або змочивши їх у воді. При чому, вони можуть утворювати цілісну композицію чи бути окремими самостійними елементами, різними за розміром і формою.
Порада: для виготовлення сніжинок рекомендуємо використовувати паперові серветки (краще – білого кольору). Так вони виглядатимуть ажурнішими та більш невагомими.
Ваше вікно одразу стане яскравим та святковим, якщо почепити на скло блискучі сніжинки з фольги.
Для тих, хто любить нестандартні рішення, пропонуємо більш складний, проте цікавіший варіант новорічного декору вікон.
Із паперових сніжинок робимо трафарети, які потрібно щільно прикласти до скла та забризкати по контуру штучним снігом. У результаті, наші сніжинки виглядатимуть дуже природньо, наче малюнки морозу на склі.
Штучний сніг можа замінити звичайною зубною пастою, яку потрібно розбризкувати по шибках за допомогою зубної щітки.
Ті, в кого є нахил до малювання, можуть власноруч розписати вікна зрубу вітражними чи акварельними фарбами.
Величезна перевага такого декору – його дуже просто видалити з поверхні скла. Достатньо помити вікно вологою ганчіркою.
Сніжинки на вікнах виглядатимуть однаково красиво як зовні, так і зсередини будинку. Тому вони одночасно будуть прикрашати інтер’єр та екстер’р дерев’яного будинку.
Окрім віконних шибок, можна прикрасити штори, почепивши на них гірлянди чи ялинкові кулі, а на підвіконня можете поставити свічки, тематичні різдвяні іграшки чи статуетки.
Оформлення дитячої кімнати
Головне правило при оформленні дитячої кімнати – всі прикраси повинні бути безпечними! Якщо діти маленькі, краще уникати декору на зразок ялинкових гілочок, шишок, гірляд, що світяться, скляних куль і т.д.
Доречними стануть прикраси з пінопласту. Це можуть бути об'ємні фігурки буков, сніговика, ялинки, оленя, будиночка тощо. Їх можна виготовити як самостійно, так і придбати в супермаркетах.
Також підійде декор із паперу. На стіни можна повісити постери з новорічною тематикою, а вікна прикрасити самостійно вирізаними сніжинками.
Малечі точно сподобаються м'які іграшки чи прикраси з фетру.
Ефект пухнастого сніжку можна створити за допомогою звичайної вати.
Якщо Ваші діти достатньо дорослі, тоді їм сміливо можна довірити декор власної кімнати. Цей процес дозволить виявити їхню творчість, фантазію та принесе малечі масу задоволення.
Декор кухні
Прикрашаючи інтер’єр дерев’яного дому до Нового року, не варто забувати про кухню, адже за своїм значенням це одне з основних приміщень у будь-якому будинку.
Якщо бюджет дозволяє, ідеальним рішенням стане купівля кухонного приладдя в новорічному стилі: тарілки, склянки, серветки, скатертина та рушнички. Вони прекрасно доповнять святкову атмосферу.
В інтер’єрі кухні зрубу дуже доречно виглядатиме смачний декор. Це можуть бути скляні вази чи інший посуд, наповнений цукерками, імбирними пряниками, зефіром або шоколадом.
Оскільки Новий рік у всіх асоціюється з мандаринами, тому їх сміливо можна використати в оформленні кухні.
Сервірування новорічного столу
Існує прикмета: як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш. Тому багатий стіл – ще один невід’ємний атрибут свята.
Святковий стіл повинен бути не лише повним всілякої смакотий, а й красиво виглядати.
Сам стіл накриваємо скатертиною з новорічними малюнками. Безпрограшний варіант – звичайна скатертина білого кольору.
На святковий стіл можна покласти свічки, новорічні композиції з ялинкових гілочок чи, наприклад, сніговиків із мандаринок.
Бюджетний, але дуже виграшний варіант – придбати серветки з новорічними малюнками.
Стіл по периметру можна оздобити гірляндою, світлодіодною стрічкою чи дощиком.
Спинки стільців можна прикрасити бантами, зробленими з атласних стрічок.
Як прикрасити фасад дерев’яного будинку
Ще один важливим момент, із яким асоціюється Новий рік – хлопавки, бенгальські вогні і, звичайно ж, велика кількість ілюмінації.Тому фасад дерев’яного будинку найкраще прикрасити за допомогою різних гірлянд та світлодіодних стрічок.
Завдяки світлотехніці, Ваш дім буде яскраво виділятися на фоні сусідніх та даруватиме святковий настрій не тільки Вашій сім’ї, а й кожному перехожому.
Гірлянди обирайте на свій смак. Можна придбати ті, що будуть світитися одним кольором або різними. Однак для Нового року найкраще підійдуть відтінки білого, синього та голубого. Вони, так би мовити, найбільш «холодні», тому чудово відповідають святу.
Якщо Ви прихильник мінімалізму в декорі, тоді радимо обрати однотонні гірлянди та прикріпити їх до піддашків зрубу. Таким чином, Ваш дім виглядатие святково, але водночас стильно та стримано.
Можна покреативити та викласти з гірлянд силует сніжинки, ялинки, сніговита, надпис «2019», «З Новим роком» тощо.
На фасаді дерев’яного будинку розкішно виглядатимуть такі типи ілюмінації, як:
- Пано зі світлодіодних стрічок і лампочок;
- Підсвічування будинку або окремих його частин за допомогою прожекторів;
- Гірлянди у вигляді бахроми;
- Світловий дощ чи водоспад.
Останніи часом серед новорічного декору популярні фігури, що світяться. Вони складаються з металевого каркасу, до якого прикріплена світлодіодна стрічка. Такі фігури зазвичай прикрашають екстер’єр комерційних споруд: кафе, ресторанів, торгових центрів… Але й приватні помешкання –також не виняток. Фігури, що світяться, чудово виглядають на газоні або біля вхідних дверей будинку.
Традиційно на вхідні двері вішають гірлянди, дзвіночки, декоративні вінки з ялинкових гілочок або новорічних куль.
Якщо хочете здивувати своїх гостей, можете почепити на двері сніговика, придбаного в магазині чи зробленого з підручних матеріалів, об’ємну сніжинку, ялинку з гірлянд чи новорічних куль, вінок, зроблений з краваток чи пробок від вина.
Просто чудово, якщо поблизу дому росте жива ялинка. Тоді її також обов’язково потрібно задекорувати новорічними гірляндами, дощиком, кулями чи мандаринами. Найкраще вибирати прикраси, що не б’ються і мають стійкість до впливу вологи.
Прекрасно, якщо на Новий рік багато снігу! Тоді можна зліпити сніговита та розмалювати його фарбами. Сніговик виглядатиме дуже святково, а сам процес його створення принесе неабияке задоволення дорослим і дітям.
Ну і, звичайно ж, не залишайте без уваги ворота, терасу та сходи до будинку. Їх також не завадить прикрасити гірляндами, дощиком, ялинковими гілочками та кулями.
Який би декор Ви не обрали, пам’ятайте: головна окраса Вашої оселі – святкова атмосфера. Тому Новий рік обов’язково зустрічайте в колі близьких людей та запасіться чудовим настроєм!