Як обрати камін для дерев'яного будинку
07.05.2021 17:54:54
Вступ
Додати затишку в оселі можна в різний спосіб: розбавити інтер’єр красивим декором, розмістити у кімнаті багато вазонів, підібрати стільці та дивани, які так і манять відпочити на них. Або ж встановити камін, який буде зігрівати та доповнювати картину комфортної домівки. Кімната з каміном гарантовано стане центром сімейного життя. Біля вогнища можна проводити затишні вечори з коханою людиною, веселі розмови з невгамовними дітьми, а також посиденьки у колі родини та друзів.Різновиди камінів
Серед усього різноманіття, всі види камінів можна згрупувати за певними ознаками.За способом установки каміни поділяють на:
- Пристінний камін – найпоширеніший та в певному роді традиційний варіант. Пічки такого типу розташовують безпосередньо біля стіни. Монтаж зазначеного каміна можна здійснювати як на етапі будівництва, так і в приміщені, де завершенні опоряджувальні роботи. Особливістю його є те, що навантаження від ваги спрямоване на підлогу. Тому, для установки таких камінів потрібна підготовка підставки, яку можна зробити у вигляді фундаменту. Камінні портали часто обробляють натуральним каменем, цеглою, керамічною плиткою.
- Автономний камін – ідеальний варіант для великих приміщень або будинків типу студії. Особливістю його є те, що він розташовується над рівнем підлоги та в середині приміщення. Звісно, такі каміни виглядають дуже сучасно та незвично, але в них є мінус-показник тепловіддачі значно нижчий, ніж в інших варіантів.
- Вбудований камін – прекрасно підходить для поціновувачів вільного простору. Каміни такого типу займають мало місця внаслідок того, що фактично вбудовуються в стіну, де проходить димохід та зроблена ніша для топки. Якщо вам до вподоби такий варіант, про місце його монтажу слід потурбуватися на етапі зведення стін, аби потім не довелося вирубувати нішу.
- Кутові моделі камінів – чудовий вибір для тих, хто прагне візуально збільшити простір. Такі пічки встановлюють на стику двох стін.
За видом палива розрізняють:
- Класичні каміни розраховані на використання дров чи іншого твердого палива (вугілля, брикети тощо)
- Біокаміни виділяються відсутністю димоходу, але полум’я в топці справжнє. Як паливо використовують спирт або інші спеціальні засоби на його основі.
- Газові каміни, які не рекомендовано установлювати в дерев’яних будинках, бо вони займають провідні позиції за кількістю обмежувальних умов монтажу.
Правила монтажу камінів в дерев’яних будинках
Вогонь у каміні дарує відчуття спокою, справжнього сімейного затишку. Проте охочі стати власниками дерев’яних будинків часто замислюються: «А чи безпечні пічки у таких домівках?». Так, каміни абсолютно безпечні навіть у будинках з дерева, якщо дотримуватися всіх правил їх монтажу та експлуатації. При установці каміну в дерев’яному будинку потрібно дотримуватися певних приписів, які захистять ваш будинок від ризику виникнення пожежі:- Димохідний канал для каміна повинен бути вимурованим з повнотілої цегли та гільзованим трубою з нержавіючої сталі;
- Димохід повинен бути ізольованим від стін з бруса фольгованою базальтовою мінеральною ватою;
- Якщо камін змонтовано біля стіни, між тильною стороною топки каміна та стіною з бруса слід вимурувати стінку з вогнетривкої цегли;
- В місці проходження через міжповерхове перекриття на димоході потрібно виконати розширення для забезпечення додаткової ізоляції дерев’яних балок.
- Торці дерев’яних стін, що примикають до димохідного каналу каміна, а також поверхню стіни безпосередньо за каміном слід обробити антипіренами.