Вікна в дерев'яному будинку зі зрубу: розміри, оптимальна кількість та принципи розміщення
12.01.2021 17:06:50
1. Рекомендації щодо розмірів, кількості та форм вікон
Природне освітлення в дерев’яному будинку зі зрубу є одним з найбільш важливих параметрів, що визначає комфортність проживання його мешканців. Саме тому так важливо визначити оптимальні розміри вікон в дерев’яному зрубі та принципи їх розміщення.Розміри вікон
Розмір вікон в дерев'яному будинку підбирається, виходячи з конфігурації конструкцій і габаритів прорізів. Правильний розрахунок установки дозволяє досягти оптимального рівня освітленості і тепловтрат. В переважній більшості випадків оптимальною вважається пропорція площі вікна і стіни, яка виражається у співвідношенні 1 до 10. Однак, потрібно ще враховувати ряд важливих параметрів, зокрема:
- Функціональне призначення приміщення. Найбільш активно природне освітлення використовується у тих приміщеннях, де планується постійне перебування людей, наприклад, на кухні. І навпаки, в спальних кімнатах необхідність природного освітлення значно нижча.
- Форма приміщення. Як правило, для ефективного освітлення витягнутого вздовж приміщення необхідна наявність не одного, а двох або ж навіть трьох вікон.
- Орієнтація приміщення по сторонах світу. Найбільші за площею вікна рекомендується розташовувати на південній та західній стороні споруди.
Розташування вікон в дерев'яному будинку
Принципи розташування вікон в будинку:
- Найбільш важливим принципом розміщення вікон в будинку зі зрубу є оптимальне використання денного світла. Адже, саме від цього залежить інсоляція приміщень в будинку та швидкість прогрівання кімнат.
- Функціональне зонування внутрішнього простору.
- Третій важливий принцип – це розміщення вікон відносно сторін світу. Цей принцип обов’язково потрібно враховувати, щоб не зробити з кімнати занадто темне та похмуре приміщення або ж навпаки.
- Східна сторона. З цієї сторони повинні розташовуватися приміщення, в яких люди проводять найбільшу частину часу: дитяча, вітальня, робочий кабінет.
- Південна сторона – місце, куди сонечко «заглядає» рано вранці - чудово підходить для спальні. Потік яскравого світла не тільки дозволить мешканцям вчасно прокинутися вранці, але і зарядить позитивною енергією на весь день. У вечірній, нічний час в кімнаті буде завжди прохолодно, що допоможе повноцінно відпочити.
- Західна сторона найбільш підходить для того, щоб розташувати там робочий кабінет, кухню / їдальню або вітальню. Справа в тому, що із західного боку світло потрапляє в приміщення під невеликим кутом. Крім того, воно набагато менш насичене, ніж світло, що надходить в кімнати з півдня.
- Північна сторона відмінно підійде для облаштування нежитлових приміщень, таких як: кухня, ванна, комора, котельня, гараж.
Оптимальна кількість вікон в дерев'яному будинку
Чим більша кількість вікон в дерев’яному будинку, тим легше забезпечити повноцінне та рівномірне освітлення. У просторих і великих приміщеннях ідеальне рішення - це наявність двох вікон на двох фасадах. У таких областях, як комора або ванна кімната достатньо мансардного вікна, невеликого вікна, або скляних блоків, які встановлені у внутрішній стіні. Правильне планування, грамотне розташування віконних прорізів забезпечать максимально доступний рівень освітленості, допоможе підтримувати в кімнатах потрібний для їх функціоналу мікроклімат, зробити їх комфортними як для мешканців будинку, так і для їх гостей. Якщо все зробити грамотно, ваш будинок завжди буде теплим, світлим і сонячним.