Створення індивідуального проекту
02.09.2016 17:34:32
2016-03-15
Проектування дерев'яного будинку - дуже відповідальний етап, і найчастіше є вагомою подією в житті людини. Кожен прагне відобразити у проекті продовження своєї особистості, певний стиль, що максимально відповідатиме укладу його життя. Якісний, правильно підібраний під вашу ділянку проект - перша і основна гарантія того, що ви отримаєте справді надійний, міцний і затишний будинок. Проектування в компанії "ДеревоДім" проходить в декілька етапів. Спочатку спеціалісти вивчають рельєф і характеристики земельної ділянки, на якій здійснюватиметься будівництво, проводять основні заміри. Завдяки попередньому вивченню території, ви зможете бути впевнені, що з часом усадка ґрунту, підмивання фундаменту та інші неприємності вас не потурбують. Після цього створюється сама ідея проекту, попередній ескіз.
На даному етапі, основним завданням архітектора - врахувати всі побажання замовника та втілити їх в життя, враховується не тільки висота будинку, матеріали, кількість кімнат, товщина стін, але й кількість членів родини, їх вік, захоплення. Учені підрахували, що для комфорту однієї людини потрібно 30-40 квадратних метрів загальної площі.
Якщо площа більша ніж 40 квадратних метрів, людині незатишно житиметься у цьому будинку. Маленька площа викликатиме відчуття скутості, незручності, що за психологією людини є важливим фактором в її життєвому успіху та енергійності.
Таким чином, при виборі розміру та планування дерев'яного будинку слід враховувати кількість людей, які у ньому житимуть. Не радять будівництво дерев'яних будинків з довгими переходами, великими коридорами та галереями. Оптимальний час переходу із одного приміщення в інше не повинен перевищувати 30 секунд. В іншому разі будинок викликатиме відчуття втоми і дискомфорту.
Індивідуальний дерев'яний будинок відрізняється від квартири поділом житлової та господарської зони. У свою чергу, житлова зона ділиться на денну та нічну. В одноповерхових будинках цей поділ досить умовний, але якщо у дерев'яному будинку є два або більше поверхів, зонування внутрішньої території будинку відбувається випадково. Зазвичай у двоповерховому дерев'яному будинку зона нічного перебування знаходиться на другому поверсі або в мансарді. Вона включає спальні, дитячі та гардеробні кімнати.
Також у нічній зоні зазвичай розміщаються гігієнічні приміщення. До неї приєднується балкони, які служать для вечірнього відпочинку. Класична денна зона дерев'яного будинку складається з холу, загальної зали з каміном, кухні, столової та гостьових санвузлів. До житлової зони приєднуються дерев'яні веранди або тераси, які в теплу пору року є чудовим місцем для відпочинку і розваг. Під час проектування дерев'яного будинку важливо також продумати сценарій вашого домашнього відпочинку. В такому випадку реально буде одразу оформити зручні та функціональні місця для мангалу, дитячої площадки чи міні-басейну.
Проектуючи свій будинок, завжди звертайтесь до архітекторів, які спеціалізуються на дерев'яному будівництві. Тільки у них є достатній досвід, що дозволить підібрати найбільш комфортне співвідношення висоти сходинок, розмірів і площ приміщень, взаєморозміщення кімнат і зон, висоти стель, розмірів вікон та інших архітектурних елементів покликаних створити гармонію вашого внутрішнього світу з місцем в якому ви збираєтесь жити. Співвідношення різних архітектурних елементів є важливим фактором для вашого психологічного і фізичного комфорту. Зневага до цих норм може призвести до того, що Вам буде незручно і незатишно у вашому свіжозбудованому дерев'яному будинку.
Дуже важливо узгодити бачення замовником майбутнього дерев'яного будинку з технологічними й архітектурними можливостями обраного матеріалу. Варто зазначити, що приклади дерев'яних будинків та котеджів розміщені в різноманітних журналах й каталогах зазвичай друкуються із навмисно зміненими розмірами та площами кімнат і найчастіше не дають уявлення про специфіку та можливості дерева як будівельного матеріалу, особливості конструктивних рішень, яких необхідно дотримуватись при проектуванні. Тому їх можна розглядати лише як базовий варіант від якого можна відштовхнутися. На основі ескізного планування здійснюється візуалізація проекту.
Повноцінна 3-D презентація дозволить Вам безпосередньо прогулятися по кімнатах, розставити меблі, внести корективи до проекту, подумки уявити майбутнє життя в ньому. На завершальному етапі готується робочий проект, де враховуються абсолютно всі нюанси будівництва, висота стін, стель, кількість перестінків і т.д., адже зменшити або зрушити їх після завершення будівництва без естетичних втрат буде практично неможливо.