Підсвітка фасаду дерев’яного будинку
13.05.2021 10:08:21
Вступ
З поміж усіх дерев’яні будинки вирізняються своєю естетичною привабливістю. Красою такої оселі хочеться насолоджуватися і вдень і вночі. Якщо у світлу пору доби оздобу прикрашають сонячні промені, то вночі її потрібно підкреслити штучним освітленням, яке як правило, не лише виконує декоративну функцію, а є корисним з практичної сторони.Принципи установки архітектурного освітлення
Архітектурне освітлення, мов би за велінням чарівної палички підкреслює всі переваги будинку з бруса, перетворює сутінкове обійстя на казку. Існує декілька принципів облаштування підсвічення фасадів дерев’яних будинків. Розглянемо найпопулярніші з них.Локальне підсвічування
- Такий тип підсвічування фасаду будинку з бруса використовують для акцентування уваги на деяких частинах будівлі або його конструкції. Найчастіше таким підсвіченням виділяють колони, таблички, рельєф.
Заливне підсвічування
- Загальне заливне освітлення дає змогу продемонструвати будинок у всій красі. Світло немов би повністю огортає домівку, підкреслює її особливий стиль. Засоби для такого освітлювання фасаду найчастіше розміщують на землі. Найкращим рішенням є комбінування заливного підсвічування з локальним, для більш вдалого виділення деталей.
Приховане підсвічуваня
- Найпопулярніший варіант серед сучасних дизайнерів та архітекторів. За допомогою даного принципу встановлення архітектурного підсвічення можна стильно підкреслити ефектний вигляд будинку, відтіняючи деякі частини споруди.
Типи архітектурного освітлення
- Підбір освітлення фасаду дерев’яного будинку – відповідальний момент. Приступати до вибору підсвічування фасаду, слід з такою ж ретельністю як і для внутрішнього світла. В теперішній час пропонується різноманіття типів архітектурного освітлення, деякі з них, ми сьогодні розглянемо.
Функціональне підсвічування
- Провідною функцією функціонального підсвічування є зробити фасад яскравим та покращити видимість на прилеглих до нього територіях.
Декоративне підсвічування
- Такий тип підсвічування дає змогу виділити архітектурні особливості приміщення, органічно вписати зовнішній вигляд будинку в ландшафт ділянки