Особливості вентиляції в дерев'яних будинках
29.03.2019 09:56:58
Актуальним питанням в процесі зведення дерев’яних будинків є грамотно спроектована та облаштована вентиляційна система.
Вентиляція в будинку з брусу відбувається природнім чином. Повітря надходить через пори в торцях колод і таким чином очищається.
Але варто відзначити: якщо це житловий будинок, то в ньому обов’язково будуть приміщення з підвищеним рівнем вологи. Зокрема, це ванна кімната, кухня.
Тому, в таких кімнатах просто необхідно облаштувати додаткову вентиляцію.
Основними функціями вентиляції є:
В процесі монтажу природньої системи вентиляції, слід дотримуватися таких особливостей:
Через проточні клапани заходить свіже повітря. А витяжні вентилятори виводять зворотнє повітря зсередини приміщення.
Ефективним варіантом вентилювання є припливно – витяжна вентиляція з рекуперацією тепла - коли зовнішнє повітря, попадаючи в установку, підігрівається в рекуператорі.
Рекуператор – пристрій, що забезпечить приплив свіжого повітря і зменшить втрати тепла на його підігрів. Використовує тепло відпрацьованого повітря і ним нагріває холодне.
Для декорування вентиляційної системи та напряму потоку повітря використовують решітки.
На сьогодні існує досить великий вибір решіток, багато з яких відрізняються лише своїм дизайном.
Конструкція може мати спеціальні жалюзі, які дозволять направляти потік повітря.
Найчастіше для виготовлення таких декоративних накладок використовується пластик чи алюміній.
Найбільшого поширення набули пластикові решітки. Це пов’язано з їх невисокою ціною та тривалим терміном служби. Як правило, це накладки білого кольору, але може бути і інший колір.
Якщо для видалення повітря різних приміщень використовується спільна вентиляційна шахта, може виникнути зворотня тяга. Для того, щоб цього уникнути достатньо буде встановити зворотній клапан.
Найоптимальнішим є варіант, коли повітря виводиться з кожної кімнати через окремі вентиляційні канали.
Для переходів між горизонтальними та вертикальними ділянками повітропроводу доцільно використовувати гофровані з’єднання.
Особливості вентиляції на кухні:
На кухні зміна повітря повинна проводитися постійно, так як тут готується їжа. Задля цього, над плитою встановлюється витяжка. Окрім цього, монтується припливно – витяжна система вентиляції, яка сприяє ефективному повітрообміну. Особливу увагу необхідно звертати на тягу в вентиляційному каналі.
У ванних кімнатах та суміщених санвузлах застосовується вентиляція каналізації. Установку вентиляційної труби можна здійснювати вздовж стіни будинку. Довжина труби повинна бути вищою дахового покриття мінімум на 1 м.
В процесі облаштування системи вентиляції всередині дерев’яного будинку варто дотримуватися таких правил:
- Регулює оптимальну вологу всередині приміщення.
- Попереджає утворення конденсатів.
- Природня вентиляція – являє собою систему вертикальних каналів, що починаються з вентильованої кімнати та виходять під гребенем даху і витягують повітря з приміщення. Повітрообмін відбувається за рахунок перепадів температури всередині будинку та за його межами. Такий тип вентиляції є хорошим варіантом для невеликих за розміром дерев’яних будинків. Її ефективність залежить від сили тяги, на яку впливають висота каналів, кількість поворотів, наявність теплоізоляції.
![ventuliaciya](https://derevodim.com.ua/upload/wp/2019/03/2_63-800x500-1.jpg)
- Канали повинні бути з однаковим перерізом по всій довжині, а саме без звужень та з рівними стінками. Таким чином, рівень тяги буде досить високим, а пил не буде осідати.
- Чим вище знаходяться витяжні канали, тим краще відбувається процес повітрообміну.
- Варто надавати перевагу каналам круглого січення.
- Механічна вентиляція (припливно – витяжна вентиляція) – сутність полягає в тому, що завдяки витяжці, нагріте повітря піднімається над холодним, яке знаходиться внизу. Витяжку в будинку зі зрубу варто влаштовувати в кухні та санвузлі/
![ventuliaciya](https://derevodim.com.ua/upload/wp/2019/03/pritochno_vutiagnaya_ventiliaciya_kotedga-1.jpg)
- При монтажі вентиляційної системи необхідно враховувати особливості усадки зрубу, щоб з часом не відбувалася деформація конструкції.
- Обираючи матеріали для вентиляційної системи, необхідно звертати увагу на їх незаймистість та стійкість до корозій.