Особливості вентиляції в дерев'яних будинках
29.03.2019 09:56:58
Актуальним питанням в процесі зведення дерев’яних будинків є грамотно спроектована та облаштована вентиляційна система.
Вентиляція в будинку з брусу відбувається природнім чином. Повітря надходить через пори в торцях колод і таким чином очищається.
Але варто відзначити: якщо це житловий будинок, то в ньому обов’язково будуть приміщення з підвищеним рівнем вологи. Зокрема, це ванна кімната, кухня.
Тому, в таких кімнатах просто необхідно облаштувати додаткову вентиляцію.
Основними функціями вентиляції є:
- Регулює оптимальну вологу всередині приміщення.
- Попереджає утворення конденсатів.
- Природня вентиляція – являє собою систему вертикальних каналів, що починаються з вентильованої кімнати та виходять під гребенем даху і витягують повітря з приміщення. Повітрообмін відбувається за рахунок перепадів температури всередині будинку та за його межами. Такий тип вентиляції є хорошим варіантом для невеликих за розміром дерев’яних будинків. Її ефективність залежить від сили тяги, на яку впливають висота каналів, кількість поворотів, наявність теплоізоляції.
- Канали повинні бути з однаковим перерізом по всій довжині, а саме без звужень та з рівними стінками. Таким чином, рівень тяги буде досить високим, а пил не буде осідати.
- Чим вище знаходяться витяжні канали, тим краще відбувається процес повітрообміну.
- Варто надавати перевагу каналам круглого січення.
- Механічна вентиляція (припливно – витяжна вентиляція) – сутність полягає в тому, що завдяки витяжці, нагріте повітря піднімається над холодним, яке знаходиться внизу. Витяжку в будинку зі зрубу варто влаштовувати в кухні та санвузлі/
- При монтажі вентиляційної системи необхідно враховувати особливості усадки зрубу, щоб з часом не відбувалася деформація конструкції.
- Обираючи матеріали для вентиляційної системи, необхідно звертати увагу на їх незаймистість та стійкість до корозій.