Особливості оздоблення стін дерев'яного будинку
- Особливості оздоблення стін дерев'яного будинку
- Етапи оздоблення стін зрубу
- Утеплення(конопачення) міжбрусових швів
- Герметизація міжбрусових швів
- Шліфування стін зрубу
- Лакування стін зрубу
- Висновок
1. Особливості оздоблення стін дерев'яного будинку
Введение
Завершальним етапом будівництва дерев’яного будинку зі зрубу є декоративна фінішна обробка його стін як всередині, так і назовні.
Деревина як природній будівельний матеріал висуває особливі вимоги до опорядження будинку, які варто враховувати в процесі будівництва.
Окрім того, не варто забувати, що будинок зі зрубу є не лише теплим, а й красивим. Фінішне оздоблення підкреслює його єдність та гармоніює з природою, створює особливу атмосферу затишку та комфорту.
Після того як каркас дерев’яного будинку зі зрубу змонтовано необхідно приступати до проведення опоряджувальних робіт.
Від якості їх виконання залежить подальший вигляд вашого житла та комфортність проживання в ньому. Оздоблення будинку в повній мірі відображає смакові вподобання його власників.
2. Етапи оздоблення стін зрубу
Оздоблення житлового будинку, зведеного з деревини, є важливим етапом його опорядження. Тому, до цього процесу необхідно підходити максимально відповідально. Адже, саме оздоблення зрубу виконує важливу захисну, а також естетичну функцію.
Оздоблення стін дерев’яного будинку зі зрубу включає в себе такі основні процеси як: 1. Утеплення міжбрусових швів 2. Герметизація міжбрусових швів. 3. Шліфування стін зрубу. 4. Лакування стін зрубу. Кожен із цих процесів має свої особливості та здійснюється з певною метою. Тому, розглянемо більш детально кожен із них та ознайомимося із специфікою виконання.
3. Утеплення(конопачення) міжбрусових швів
В процесі спорудження дерев’яного будинку, між брусами, які укладаються один на одного, можуть виникати щілини.
Крім того, в процесі експлуатації будинок здатний осідати під час висихання деревини. Ці процеси можуть стати причиною втрати тепла з житла, що в свою чергу негативно впливає на стан зрубу та атмосферу всередині.
Тому, щоб уникнути наслідків усадки будинку та ліквідувати щілини між брусами проводиться конопачення міжбрусових швів.
Конопачення міжбрусових швів – це їх утеплення з використанням синтепону.
Для конопачення зрубу можна використовувати й інші матеріали. Проте, на сьогодні, вважається, що найбільш оптимальним варіантом є синтепон, саме завдяки своїй доступності, довговічності та технологічності.
4. Герметизація міжбрусових швів
Наступним етапом оздоблення стін зрубу є герметизація міжбрусових швів спеціальними герметиками на акриловій основі.
Герметики зберігають еластичність при низьких температурах, витримують десятки циклів замерзання та розмерзання, ідеально підходять як для внутрішніх, так і зовнішніх робіт.
Процес герметизації значно підвищує теплоізоляційні властивості стін, захищає будинок від продування та покращує його естетичний вигляд.
Колір герметика можна обрати будь-який відповідно до колірного рішення стін вашого будинку.
4. Шліфування стін зрубу
Шліфування дерев'яного зрубу – це досить трудомісткий процес, що вимагає особливої витримки та професіоналізму.
Шліфування поверхні стін зрубу допоможе зберегти природну фактуру колоди, покращить естетичний вигляд дерев’яних брусів, усунить дрібні тріщини, нерівності та покращить зчеплення з лакофарбовим покриттям, яке захищає дерево від дії несприятливих кліматичних факторів.
Цей етап оздоблення дерев’яного будинку є надзвичайно важливим, так як він дозволяє зробити житло більш привабливим, міцним та надійним, і тим самим значно продовжити його довговічність.
Шліфування необхідно здійснювати після монтажу дахової конструкції будинку, в суху та теплу погоду. Для шліфування використовується спеціальна шліфувальна машинка.
Шліфувальну машинку потрібно притискати до поверхні зрубу з оптимальною силою, щоб не деформувати поверхні деревини.
Якщо обробляються стики та кути, то варто використовувати підручні інструменти – шліфувальний папір.
5. Лакування стін зрубу
Обробка зовнішніх стін передбачає нанесення шару грунтовки і двох шарів лакофарбового покриття. Гарантійний експлуатаційний термін лакофарбового покриття для зовнішніх стін становить від 3 до 15 років залежно від виробника.
Обробка внутрішніх стін та стелі в стандартному випадку передбачає нанесення двох шарів лакофарбового покриття.
Гарантійний експлуатаційний термін лакофарбового покриття для внутрішніх стін становить 15 - 20 років. Але як свідчить практика, нанесений на стіни та стелю лак служить необмежено довго.
Для обробки внутрішніх стін та стелі ми використовуємо лише екологічно – безпечні лакофарбові покриття, що пройшли відповідну санітарно - гігієнічну експертизу.
Найпоширеніші лакофарбові покриття для зовнішніх стін виготовляються на водній, акриловій або восковій основі.
6. Висновок
Не зважаючи на велику кількість сучасних будівельних матеріалів, саме зруб залишається найкращим варіантом для бажаючих створити естетично привабливий та комфортний заміський будинок.
Грамотно зведений будинок та оздоблення його стін з дотриманням усіх технологічних вимог – це гарантія довгої служби готової споруди.