Освітлення внутрішніх приміщень в дерев’яному будинку
1. Освітлення в дерев’яному будинку
Дерев'яні будинки втілюють в собі найпоширеніші уявлення про затишне та комфортне житло за містом.
Стіни зі зрубу виглядають теплими і створюють приємну домашню атмосферу. Щоб підкреслити такий образ, важливо грамотно продумати освітлення в дерев'яному будинку.
За допомогою світильників і інших освітлювальних приладів можна гармонійно доповнити затишок внутрішніх приміщень. У той же час непрофесійний підхід до світла може порушити концепцію оформлення інтер'єру дерев'яного зрубу. Неправильне та нераціональне розподілення освітлення може зробити простір менш просторим, і при цьому позбавити його тепла та затишку.
Тому, розглянемо більш детально основні правила світлового облаштування.
Проект освітлення заміського дерев’яного будинку зі зрубу розробляють з врахуванням призначення та особливостей кожного приміщення. Адже, освітлення різних функціональних зон мають свої особливості.
Освітлення кухні в дерев’яному будинку
Саме відвідуване приміщення в приватному будинку - кухня. Для підсвічування кухонного робочого місця необхідна достатня кількість правильно направленого світла.
Щоб виділити і підсвітити робочу і обідню зону, мийку і плиту, застосовують різні софіти. При цьому в робочій зоні варто обирати денне світло, а для освітлення обіднього столу можна використовувати м'яке світло, що створює відчуття затишку.
Розмістити освітлювальні прилади рекомендується на стелі, на відстані 60 - 70 сантиметрів від стін і трохи вище верхнього краю полиць.
Вітальня кімната
У вітальні варто передбачити освітлення для виконання різних функцій: від проведення вільного часу з сім’єю до прийому гостей.
Тому, варто передбачити як яскраве освітлення, так і спокійне, комфортне та м’яке світло. Не потрібно обмежуватися виключно центральною люстрою або ж точковими світильниками на стелі.
Вітальня кімната Вітальня кімната Якщо потрібно виділити якусь зону у вітальні, можна використовувати місцеве підсвічування.
Часто у гостинній кімнаті в дерев’яному будинку зі зрубу зустрічається таке архітектурне рішення як «друге світло». Так називають приміщення без стельових перекриттів, які завжди наповнені денним світлом.
Зазвичай, в таких вітальних кімнатах передбачені просторі панорамні вікна з чудовим видом. Кімната з другим світлом може бути відгороджена від інших приміщень або перебувати у відкритій зоні.
Для освітлення віталень з «другим світлом» в дерев'яному будинку використовуються габаритні стельові люстри на довгих ланцюгах. Крім того, тут будуть доречні настільні лампи з великими абажурами. Великі форми - ефектний варіант оформлення просторих віталень з другим світлом.
Спальні кімнати
Спальня - місце для відпочинку, тому тут немає необхідності передбачати яскраве освітлення. У такій кімнаті можна повісити люстру і встановити торшер. Крім того, на приліжкові тумбочки можна поставити настільні світильники.Дитяча кімната
Принцип освітлення дитячої кімнати в дерев'яному будинку такий же, як у спальні. Тільки тут варто передбачити настільні лампи з яскравим світлом в зоні, де діти будуть вчитися і грати. У дитячій кімнаті краще використовувати матові лампи, які не формують тіні.Мансарда
Правильне освітлення мансарди створить неймовірну красу та затишок. Якщо на мансардному поверсі стелі - низькі, тоді краще встановити настінні софіти. А якщо ще й розставити торшери, то можна зробити мансарду візуально ширше.
Світлові прилади можуть послужити відмінним прийомом для декорування простору в будинку. За допомогою підсвічування можна зробити своє житло унікальним. Разом з тим, варто дотримуватися «почуття міри», щоб не перевантажити невелику кімнату.
Прихожа
Вибираючи світильники для прихожої, в першу чергу, слід орієнтуватися на функціональне призначення даної кімнати. В якості центрального освітлювального приладу можна використовувати невелику лаконічну люстру.
У просторих прихожих дизайнери рекомендують зробити зональне підсвічування, створивши додаткові світлові акценти на різних дзеркальних елементах і вхідній зоні.
2. Безпека освітлення дерев’яних будинків зі зрубу
Монтаж освітлення в дерев'яному будинку – це відповідальне та серйозне завдання, виконувати яке повинні кваліфіковані та досвідчені фахівці.
У дерев'яних будинках важливо передбачити пожежну безпеку. Пожежі часто виникають через неправильну електропроводку.
Організація освітлення в дерев'яному будинку вимагає дотримання наступних правил:
- Гофровані металорукави. Усі кабелі повинні бути схованими у металорукави. Гофрований металорукав захищає стіни будинку від іскроутворення, що може виникнути при короткому замиканні.
- Надійні електрокабелі. Варто використовувати лише сертифіковані електрокабелі українського виробництва із двохконтурною ізоляцією.
- Дифреле. Окрім якісної автоматики, принципово важливим елементом в електромережі дерев'яного будинку є дифреле, або пристрій захисного відключення (ПЗВ).
- Захисне заземлення є простим, ефективним і поширеним способом захисту людини від ураження електричним струмом при дотику до металевих поверхонь, які виявились під напругою.
Розглянувши особливості освітлення приміщень в дерев'яному будинку, кожен зможе оформити своє житло грамотно, функціонально і оригінально.