Мансардний чи двоповерховий будинок зі зрубу: що обрати?
- Мансардний чи двоповерховий будинок зі зрубу: що обрати?
- Поняття мансардного поверху. Його особливості, переваги та недоліки
- Повноцінний другий поверх: особливості, переваги та недоліки
- Висновки
1. Мансардний чи двоповерховий будинок зі зрубу: що обрати?
Заміський дерев’яний будинок зі зрубу може бути спроектований та побудований по різному.
Це може бути одноповерховий, двоповерховий будинок чи мансарда.
Але щоб обрати те чи інше рішення, необхідно порівняти ці варіанти за вартістю, корисною площею, зовнішнім виглядом будинку, зручністю проживання та експлуатації.
Тож давайте розглянемо більш датально будинок зі зрубу із мансардним поверхом та повноцінним другим.
2. Поняття мансардного поверху. Його особливості, переваги та недоліки
Мансарда – це житлове приміщення, що знаходиться на горищі, яке має похилі стелі. Мансарда по своїй суті є продовженням даху, але на відмінно від горища, тут можна проживати постійно, як в теплу, так і холодну пору року.
Проекти котеджів з мансардою можуть бути досить різноманітними, в них може бути різна висота і кут нахилу.
Вибір на користь мансардного поверху багато замовників обирають в цілях економії коштів на будівельних роботах, а також з естетичних вподобань та власних міркувань.
Переваги мансардного поверху в дерев’яному заміському будинку:- Раціональне використання горищного простору у будинку.
- Економія на фундаментних роботах за рахунок значно легшої ваги конструкції, у порівнянні з повноцінним другим поверхом.
- Цікавий та оригінальний зовнішній екстер’єр будинку. Заміський дерев’яний будинок з мансардою дає досить багато варіантів по оформленню зовнішнього фасаду зрубу.
- Таке архітектурне рішення дає можливість цікаво облаштувати інтер’єр будинку всередині. Для багатьох скошені стіни є ознакою затишку та комфорту.
- Економічність експлуатації. Важливий аргумент на користь мансардних зрубів є їх енергоефективність. Це пов’язано з тим, що тепло природнім чином піднімається вгору і відповідно на обігірів мансарди необхідно значно менше енергоресурсів.
Разом з тим не можна сказати, що мансарда не має і певних недоліків.
До основних недоліків будинку з мансардним поверхом можна віднести наступні:
- Похилі стелі мансарди зменшують корисну площу будинку.
- Всі меблі в приміщення необхідно підбирати з врахування висоти мансардного поверху. В кімнату зі скошеними стінами доведеться підбирати меблі або робити їх під замовлення.
- Додаткові витрати, що ідуть на облаштування вентиляції, утеплення та шумопоглинаючі покрівельні матеріали.
- На мансардному поверсі передбачається облаштування досить дорогих мансардних вікон.
3. Повноцінний другий поверх: особливості, переваги та недоліки
Дерев’яний двоповерховий будинок – це будова в два повноцінних поверхи з горищем. Висота стін другого поверху, зазвичай, становить від 2 до 2,5 м. Головна відмінність від попереднього варіанту, це мабуть, рівні стелі.
Будівництво повноцінного другого поверху є найбільш доречним для невеликих земельних ділянок неправильної, вузької форми.
Основними перевагами повноцінного другого поверху в заміському будинку є:
- Раціональне використання простору на невеликій земельній ділянці, що в результаті дає можливість отримати просторий житловий будинок і вільну площу на прибудинкові території, яку можна використати під господарські будівлі або ж створення ефектного ландшафтного дизайну.
- Дерев’яний заміський будинок зі зрубу з повноцінним другим поверхом вирізняється солідним та монументальним зовнішнім виглядом.
- Заміський котедж з повноцінним поверхом дозволяє обирати будь-які меблі всередині будинку, так як висота стін становить не нижче 2,5м.
- Велика «корисна площа» в дерев’яному будинку з повноцінним другим поверхом, що є дуже важливим показником, якщо в будинку проживає велика сім’я.
Недоліки мансардного поверху:
- Повноцінний другий поверх дає значно більше навантаження на фундамент, тому відповідно під цей тип конструкції необхідно облаштувати більш міцний фундамент.
- Вища вартість будівництва. Повноцінний поверх більше навантажує фундамент, що вимагає додаткових витрат.
4. Висновки
Однозначно відповісти на запитання, що краще обрати повноцінний другий поверх або ж мансарду – неможливо.
Так як, необхідно враховувати багато критеріїв в кожному конкретному випадку.
Безсумнівно, що більше корисної площі буде мати будинок із повноцінним другим поверхом. Проте, якщо зруб невеликих розмірів, то гармонійніше буде виглядати мансарда.
Що ж стосується вартості будівництва, то тут також не має однозначної відповіді. З урахуванням усіх витрат по утепленню та оздобленню мансарди кінцева вартість будівництва будинку з мансардою вийде дешевше, але не набагато.