Мансарда в дерев'яному будинку зі зрубу: види та дизайн
1. Мансарда в дерев'яному будинку зі зрубу
Мансарда вважається додатковим приміщенням, що розміщене під дахом, де кожен бажаючий може спорудити кімнату будь-якого призначення: спальню, гостьову або дитячу.
Загальна площа і планування вибирається залежно від типу і особливостей даху. Про те, які види мансардних поверхів існують і як вибрати відповідний, ми розглянемо більш детально в статті.
Додатковий поверх можна спорудити в будинку, який тільки споруджується, або ж зробити його в уже зведеному житлі.
В мансарді можна облаштувати кілька житлових кімнат, які значно збільшать загальну житлову площу дерев'яного будинку. Кількість і метраж будуть залежати виключно від розміру будинку і конфігурації даху.
Розрізняють декілька видів мансарди залежно від тих чи інших характеристик. І зараз ми вам про них розповімо.
Поняття та види мансарди
- Мансарда під односхилим дахом. Популярна зараз форма односхилого даху, робить будинок сучасним і стильним. Відповідно мансарда під нею простора і обмежена тільки одним кутом нахилу.
- Мансарда під двосхилим дахом. Найбільш поширений вид мансард дерев'яного будинку. Це два ската, що стикуються верхніми краями на конику. Нижніми краями кроквяна система впирається в мауерлат. Недоліком в них є обмежений простір через двоскатний дах, що може бути розташований під великим кутом нахилу. Така конструкція передбачає великі повноцінні віконні системи.
- Мансарда під ламаним двосхилим дахом. Такий дах має від 2-х до 4-х зламів. Їх форма дозволяє мінімізувати скат покрівлі, при цьому площа мансарди використовується максимально, звільняється більше простору за рахунок незвичайної форми самого даху.
- Мансарда з шатровим дахом, має 4 ската від центру до стін. Зустрічаються такі різновиди покрівель рідко. Вся справа в складності організації простору під нею. З усіх боків скати утворюють у перекриття зони, які практично неможливо використовувати. Тобто під такою покрівлею мало корисної площі.
- Мансарда з вальмовим дахом. Має 4 ската, з боків характеризуються витягнутою формою. Таке рішення вважається досить виграшним.
- Мансарда з виносною консоллю. Досить складна конструкція в оформленні, але дозволяє встановити вертикальні вікна.
- Мансарда з багаторівневим, багатощипцевим дахом. Такий вид мансард конструктивно є найскладнішим. Вона вимагає великої кількості будматеріалу, а відходи їх є досить значні. Разом з тим, у неї є один великий плюс - вона своїми щипцями розмежовує приміщення на кілька зон, які можна організувати під різні призначення.
Види мансардного поверху залежить від його висоти:
- Повноцінний поверх. У такому приміщенні висота вертикальних стін сягає більше 1,5 м.
- Мансарда - приміщення, в якому менша стіна має висоту від 0,8 до 1,5 м.
- Напівмансарда. У такому приміщенні стіни мають висоту менше 0,8 м.
Види мансард залежно від виду матеріалів виготовлення:
- Дерев'яні.
- Цегляні.
- Виконані з легких сталевих тонкостінних конструкцій.
Найпопулярнішим видом мансард є ті, що виконані з дерев'яного зрубу, так як вони прості в роботі і мають невелику вагу. Це дуже важливо, особливо якщо мансарду добудовують на вже готовий будинок.
2. Дизайн дерев'яної мансарди
Інтер'єр дерев'яної мансарди може бути найрізноманітнішим. У цьому приміщенні можна облаштувати будь-яку кімнату, яку вам хочеться.
Розглянемо кілька прикладів:
- Дитяча кімната. Під дахом будинку можна створити затишний куточок не тільки для себе, але і для своїх дітей. Діти дуже люблять і цінують окремий простір, а якщо цей простір відрізняється ще й від всього будинку, то це просто ідеальний варіант.
- Спальня. Саме спальню дизайнери називають найкращим варіантом для мансардного поверху. Така спальня буде набагато затишнішою, внаслідок віддаленості від зони загального користування в будинку.
- Ще одне приміщення, яке потребує усамітнення і ізоляції від домашнього «побуту» - кабінет. Кабінет на мансарді заміських будинків облаштовують дуже часто. Така житлова кімната може стати просто ідеальним місцем для тих, хто бажає працювати, повністю ізолювавши від галасливої домашньої обстановки.
- Окрім цього, на мансарді можна облаштувати гарну зону відпочинку, наприклад, більярдну чи спортивний зал. Такий варіант особливо підійде любителям активного відпочинку.
- Досить часто мансарду або її частину облаштовують як гардеробну кімнату. Оптимальна температура і нормальна вологість забезпечують відмінні умови зберігання будь-яких речей, в тому числі одягу та взуття.
У більшості випадків вибір напрямку обробки інтер'єру мансарди в дерев'яному будинку зі зрубу повинен відповідати зовнішньому вигляду будинку. Найчастіше застосовують такі стилі як шале, кантрі, фахверк, прованс, мінімалізм і скандинавський.
Сьогодні сучасні технології допоможуть зробити інтер'єр мансарди в дерев’яному заміському будинку зі зрубу унікальним та комфортним.
Вибір матеріалів, декору і меблів, варіантів по обробці просто вражає уяву.