Дерев’яний заміський будинок з панорамними вікнами
- Переваги та недоліки панорамного скління
- Особливості розміщення панорамних вікон в будинку
- Технології панорамного скління
Панорамне скління в дерев'яному зрубі
Дерев’яні заміські будинки зі зрубу з панорамними вікнами виглядають досить ефектно з вулиці. Сидячи в кімнаті або на заскленій веранді приємно милуватися мальовничою природою. Дерев’яні будинки зі зрубу з панорамними вікнами створюють відчуття максимального єднання з природою.
Хоча, це рішення не здається практичним в умовах існуючих кліматичних умов. Але сучасні технології будівництва будинків з бруса дозволяють детальніше переглянути усі переваги та недоліки такого скління.
Переваги та неділіки панорамного скління
Переваги панорамного скління очевидні:- Красивий, сучасний та стильний дизайн фасаду. Заміські дерев’яні будинки зі зрубу із панорамними вікнами виглядають по особливому за рахунок такого рішення. Саме такі проекти виділяються серед інших.
- Поліпшене освітлення. Рівень природнього освітлення в будинку має важливе значення для його мешканців. А з панорамним склінням сонячне світло буде потрапляти в кімнату на протязі всього дня. Тому, завдяки такому рішенню можна заощадити на електриці.
- Можливість візуально розширити простір. Кожна кімната за рахунок великих вікон здається набагато просторішою, ніж є насправді.
- Розширені можливості щодо дизайну. Наявність панорамних вікон дозволяє створити в будинку унікальний дизайн інтер’єру із застосуванням різних варіантів декору, в основу якого може бути покладено природне освітлення.
- Красиві пейзажі. Такий тип скління в дерев’яному будинку буде особливо доречним, якщо навколо житла буде гарна природа. Також хороші види відкриваються з будинків, що знаходяться на височині.
- Висока вартість. Хороші та якісні панорамні вікна коштують на порядок дорожче своїх аналогів стандартних розмірів.
- Можливість тепловтрат в дерев'яному будинку. Навіть при правильній установці панорамних вікон витрати на зимове опалення будуть підвищуватися в середньому на 30%. Але ці витрати частково компенсуються в міжсезоння, коли сонце добре прогріває кімнати.
- Обслуговувати та доглядати за панорамними вікна в процесі експлуатації досить складно, особливо якщо вони знаходяться на значній висоті.
- Більш складний монтаж. Важливо знайти досвідчених спеціалістів, які зроблять все правильно та здійснять надійне скління.
- Влітку потрібно продумати додаткових захист від активного сонячного проміння. Це можуть бути: штори, жалюзі, ролети, які допоможуть сховатися від жарких променів, або ж можна зробити тонування вікон.
- Варто передбачити додаткові заходи захисту будинку від можливого проникнення посторонніх.
Особливості розміщення панорамних вікон в будинку
Майбутнє розміщення панорамних вікон визначається ще на етапі проектування будинку. Тому, варто ретельно продумати місце та проект, щоб в результаті отримати гармонійний та єдиний стиль споруди.
Разом з тим, важливо знати міру, щоб зберегти відчуття особистого простору в оселі. Висота панорамного вікна може бути будь-яка, в тому числі і від стелі до підлоги.
Досвідчені спеціалісти рекомендують передбачати панорамне скління в таких приміщеннях як: вітальня, їдальня, веранда та тераса.
Цікавими архітектурними рішеннями є проектування еркеру або ж «другого світла» з великими вікнами в дерев’яному зрубі.
Технології панорамного скління
На сьогодні існує кілька технологій панорамного скління:
- Холодне скління – установка вікон здійснюється із застосуванням алюмінієвого профілю. В цьому випадку монтаж конструкції здійснюється фактично безрамним способом. Цей метод, зазвичай, застосовується для оформлення веранди або ж тераси в будинку.
- Тепле скління – при монтажі застосовуються профілі, що виготовлені з пластику або ж дерева. Тепле скління передбачає використання двокамерних або трикамерних склопакетів.
В процесі вибору вікон важливо враховувати загальну стилістику та дизайн будинку. Розміри виробів підбираються в залежності від загальної архітектури та дизайну приміщення.
Панорамне скління широко застосовується в заміському будівництві. За його допомогою можна оформити як будинок для постійного проживання, так і невеликі архітектурні елементи чи споруди, і тим самим надати будівлі красивий та презентабельний зовнішній вигляд.
В каталозі компанії «ДеревоДім» є значна кількість готових типових проектів із оциліндрованого зрубу, з цінами, плануванням та детальним описом.
У деяких типових рішеннях також використовуються елементи панорамного скління – для фасаду, вітальні чи «другого світла».
Хочете створити власний проект? Архітектори компанії «ДеревоДім» органічно спроектують панорамне скління та розрахують усі необхідні параметри.