Балкон у дерев’яному будинку
10.05.2021 16:52:44
Вступ
Дуже часто, охочі жити в будинку з бруса хочуть доповнити свою домівку затишним та красивим балконом. Переступивши поріг кімнати, можна насолоджуватися свіжим повітрям не втрачаючи відчуття комфорту оселі. Балкон - прикраса фасаду будинку, яка зробить його естетичним та неповторним.Цікаво: Італійська оборонна споруда XIII століття – перша конструкція, яка є співзвучною з сучасною назвою «Balcone».
Види балконів
Балкони поділяють на види залежно від способів створення опори. Розглянемо дві найпоширеніші конструктивні технології облаштування балкону в будинках зі зрубу.Балкони на опорних стовпах
Балкони в будинках з бруса можуть бути змонтовані на так званих опорних стовпах, які стоять над терасою. Така конструкція є надійною та передбачає можливість зведення балконів великих розмірів. Опорні стовпи можуть бути різних видів та з різних матеріалів. Якщо говорити про дерев’яний будинок, то найкращим рішенням будуть дерев’яні варіанти. Зазвичай опори розташовують по зовнішньому краю або ж по обидва боки балкону. Монтаж опорних стовпів справа не проста, яку краще довірити професіоналам. Варто пам’ятати, що дерев’яний будинок з часом дає усадку і при недотриманні технологій на вертикальні балки буде здійснювати тиск не лише вага самого балкону, а й будинку, що з часом призведе до деформації конструкції. Спеціалісти при монтажі балконів у дерев’яних будинках з бруса встановлюють опорні стовпи на компенсаторні усадки, що дозволяє уникнути деформацій та зберегти красивий вигляд балкону.Балкони на стінових випусках
За даною технологією для облаштування балконів у будинках з дерева передбачено спеціальні випуски у стінах, які слугують опорою. Балкон змонтований за такою технологією не потребує контролю в період усадки будинку, бо він є абсолютною часиною стін будинку, компресія відбувається рівномірно.Рекомендації
- Для тривалішого збереження первозданного вигляду рекомендується облаштовувати над балконом навіс, який захищатиме його від опадів та сонячних променів.
- Обов’язковим елементом балкону є баляси. За стандартами їх висота не повинна бути менш як 1 метр та витримувати навантаження понад 100 кілограмів. Слід особливу увагу приділити відстані між поручнями, щоб зробити перебування маленьких дітей та домашніх улюбленців на балконі безпечним.
- Підлога балкону повинна бути нижчою ніж у кімнаті. Таке рішення убезпечить домівку від потрапляння в середину снігу та дощу. Для того, щоб опади не залишалися на балконі та не «затоплювали» його рекомендується облаштовувати підлогу під незначним кутом нахилу.
- Не слід забувати про гідроізоляцію балкона. Захист від вологи забезпечить тривале використання конструкції, дозволить уникнути розвитку цвілі та грибка, а також збереже естетичний вигляд конструкції.
Цікаво: В одному зі старовинних будинків італійського міста Верона облаштований затишний балкончик, який називають балконом Джульєтти. Так, саме тієї Джульєтти, яка є героїнею шедевра світової літератури.