Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Захист дерев’яного будинку від гниття

2016-03-15

Деревина – органічний матеріал, якому властиві природні процеси, у тому числі й схильність до гниття. Проте, при належній експлуатації житла та вчасному прийняттю профілактичних заходів, будинок з бруса не гнитиме й здатен прослужити десятки років, зберігаючи свою природну красу.

Збудники процесу загнивання деревини – цвіль, грибки та надмірна волога. Вони здатні скоротити термін служби дерев’яного дому. У бруса, ураженого гниллю, погіршується зовнішній вигляд, знижується щільність, що поступово призводить до його руйнування.

Пошкоджений брус

Причин гниття деревини наступні:

 • Промерзання;
 • Вплив надмірної вологи;
 • Різка зміна температур;
 • Недостатня циркуляція повітря;
 • Конденсація вологи;
 • Контакт із ґрунтом.

Захист дерев’яного будинку від гниття полягає в проведенні комплексних заходів, спрямованих на подовження терміну його експлуатації. Щоби вберегти дерев’яну конструкцію від шкідливого впливу чинників навколишнього середовища та надати їй додаткової міцності, слід дотримуватися кількох нескладних правил:

Пошкоджений брус

 • Для будівництва дому з бруса використовувати пиломатеріали, які пройшли природну сушку. Така деревина менш схильна до накопичення надлишкової вологи;
 • Звести високий цоколь таким чином, щоби відстань між рівнем ґрунту й укладкою першого обв’язуючого поясу дерев’яного будинку становила не менше, ніж 30-40 см (оптимально 60 см);
 • Забезпечити житло водонепроникною крівлею;
 • Провести гідроізоляцію нижнього вінця дому з бруса;
 • Забезпечити достатній ухил даху та потрібну ширину піддашівки;
 • Встановити дренажну систему та відмостку;
 • Усунути можливий конденсат водяної пари;
 • Забезпечити хороший режим вентиляції житла;
 • Встановити ефективну систему опалення.

Окрім вищеперелічених заходів, важливе значення має обробка дерев’яного будинку антисептиками. Це спеціальні розчини для захисту пиломатеріалів від ураження грибками та комахами в процесі зберігання, транспортування та монтажу. Такі засоби можуть бути у вигляді різних емалей, фарб, просочувань чи ґрунтовки. Вони паропрониклі, не пропускають вологу, стійкі до біологічних факторів й ультрафіолетових випромінювань. Для зовнішньої обробки дерев’яного будинку найкраще застосовувати покриття, які містять у своєму складі нітроцелюлозні смоли, поліуретанові й алкідні лакофарбні матеріали, адже саме вони найбільш глибоко проникають у структуру бруса. Найнадійніший спосіб захисту деревини від вологи – її глибоке просочування водовідштовхуючими розчинами в спеціальних ваннах чи автоклавах (здійснюється лише в промислових умовах).
Реставрація дерев'яного будинку
Якщо неухильно дотримуватися вищезазначених рекомендацій, можете бути цілком впевненими, що Вашому житлу не загрожуватимуть цвіль і грибки.

Загнивання дому з бруса зазвичай відбувається з вини самих господарів. Проте, навіть якщо трапилася така неприємна ситуація, вихід із неї є. У такому випадку потрібно вдаватися до більш радикальних заходів – проведення локалізації чи навіть повної заміни дерев’яної конструкції.

Локалізація – метод захисту бруса від гниття, що полягає у видаленні зруйнованої частини деревини, з метою попередження  подальшого розвитку «інфекції». Для цього з поверхні зруба видаляють і спалюють ту ділянку, яка була уражена грибком. Далі зі здорової деревини вирізають протез, який встановлюють на місце зруйнованої частини дерев’яної конструкції. Після цього зруб покривають антисептиком. За умови вдало підібраного текстурного малюнка, протезування практично непомітне і цілком відновлює первісний вигляд бруса.

Компанія «ДеревоДім» забезпечує надійний захист дерев’яних будинків від гниття. Завдяки цьому, вони служитимуть своїм господарям щонайменше 50-70 років.

Поділитись:

Попередня стаття: Дерев'яні столи і лавки

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)