Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Вибір фундаменту для дерев’яного будинку

2016-11-16

Фундамент – підземна частина будинку, що служить основою для всієї споруди. Його призначення – витримувати постійні та тимчасові навантаження, такі як стіни й дах будівлі, природні опади тощо.Тип фундаменту – важливий фактор, від якого залежать довговічність дому з бруса та 15-20% загальної вартості будівництва. Часто, бажання зекономити на його закладанні призводять до серйозних наслідків, які важко, а інколи й зовсім неможливо ліквідувати. У таких випадках власників дерев’яного будинку чекають значні фінансові витрати. Щоби уникнути цих неприємних клопотів, рекомендуємо дуже відповідально поставитися до вибору типу фундаменту. Завжди пам’ятайте, що скупий платить більше!

Обираючи фундамент для дерев’яного будинку, слід враховувати наступні фактори:

  • тип ґрунту;
  • рівень ґрунтових вод;
  • конструкцію помешкання та навантаження, яке чинитиме дім на фундамент;
  • наявність підвалу чи цокольного поверху.

Визначальну роль відіграє глибина промерзання ґрунту. Справа в тому, що деякі ґрунти можуть містити достатньо велику кількість води, яка при замерзанні збільшується в об’ємі. Коли морозні сили тиснуть на фундамент зі всіх сторін, ґрунтові води здатні підняти фундамент у певних місцях, а навесні, коли тане лід, опустити. Цей процес відбувається нерівномірно, тому може згубно вплинути на несучу конструкцію дому та деформувати її. Щоби уникнути цього, потрібно дуже ретельно вибирати глибину закладання фундаменту.

Найпоширеніші типи фундаменту для дерев’яних будинків – стрічковий, стовпчастий, пальовий і монолітний.

Стрічковий фундамент справедливо вважають одним із найнадійніших для зведення будинків з бруса. Від становить спеціальну залізобетонну несучу конструкцію, що має однакову форму поперечного перетину по всьому периметру споруди. Розрізняють два види такого фундаменту:

  • заглиблений;
  • мілкозаглиблений.

Перший тип закладають нижче глибини промерзання ґрунту, другий – навпаки. Для спорудження дому з бруса здебільшого використовують мілкозаглиблений фундамент. Він придатний для зведення будинків на піщаних і насичених вологою ґрунтах, характеризується своєю міцністю й надійністю, тому чудово підходить для будівництва важких споруд.

Стовпчастий фундамент зводять шляхом закладання в землю стовпців у всіх кутках будівлі, у місцях із підвищеним рівнем навантаження та перетину стін. Відстань між стовпцями зазвичай становить 1,5-2 метри. Такий фундамент вважається найбюджетнішим варіантом. Порівняно зі стрічковим, він обійдеться в 1,5-2 рази дешевше. Проте, його здебільшого застосовують для будівництва лазень, альтанок чи малогабаритних споруд, оскільки він не здатен витримувати великі навантаження. Недоліки стовпчастого фундаменту полягають у тому, що його конструкція повністю виключає зведення підвалу чи цокольного поверху й абсолютно не підходить для будівництва на рухомих ґрунтах.

Пальовий фундамент – це сукупність паль, об’єднаних зверху ростверком або спеціальними балками. Його зазвичай використовують для будівництва у важких геологічних умовах або для зведення багатоповерхових споруд. Палі можуть бути з різних матеріалів: камінь, цегла, дерево, залізобетон тощо. Залежно від характеру занурення в ґрунт і способу виготовлення, вони бувають набивними, гвинтовими, забивними та буровими.

Конструкція монолітного плитного фундаменту включає одну масивну залізобетонну плиту, розташовану по всьому периметру помешкання. Такий фундамент рідко використовують для спорудження будинків з бруса, оскільки це дорого коштує. Проте, інколи без нього просто не обійтися, зокрема у випадках, коли потрібно зводити дім на заболоченій місцевості  чи з метою захисту оселі від ґрунтових вод.

Для спорудження житлового будинку з оциліндрованого бруса, фахівці компанії «ДеревоДім» рекомендують закладати стрічковий монолітний або бутобетонний фундамент. Його стіна повинна бути завширшки 30 см і залягати на глибину 1,1 м (1 м становить рівень промерзання ґрунту і 10 см потрібно для влаштування піщаної подушки). Для міцності, фундамент потрібно пороармувати мінімум двома поясами арматури, діаметром 12 мм.

Якщо проектування дерев’яного будинку виконують наші спеціалісти, ми надаємо замовнику горизонтальне планування фундаменту, із набором загальних порад по його влаштуванню. Проте, ці рекомендації не завжди є оптимальним і економічно найдоцільнішим рішенням. У зв’язку з особливостями ділянки, на якій планується будівництво, а також вимогами до експлуатаційних характеристик майбутньої споруди, можна застосовувати й інші типи фундаментів.

Якщо клієнт бажає підібрати оптимальне рішення стосовно фундаменту, йому слід замовити висотну вертикальну топозйомку ділянки та геологічне дослідження ґрунтів. Лише на основі цих даних кваліфікований інженер зможе спрогнозувати стійкість майбутньої споруди, визначити тип фундаменту та глибину його закладання, виходячи з особливостей ділянки та проекту житла.

Поділитись:

Попередня стаття: Як конопатити зруб

Наступна стаття: Чим обробити будинок з бруса. Види розчинів для обробки деревини.

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)