Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Особливості та переваги сосни як будівельного матеріалу

  1. Особливості та переваги сосни як будівельного маетріалу

1. Особливості та переваги сосни як будівельного матеріалу

При будівництві будинку із оциліндрованого зрубу одним з найважливіших питань є вибір деревини. Сьогодні і лазні, і будинки зводять з хвойних порід. Залишається вирішити з якого ж саме дерева краще будувати: сосни, смереки чи ялиці? Адже, дерево однієї і тієї ж породи може мати абсолютно різні показники.

Різниця обумовлена місцем зростання: в змішаному лісі, в лісі з високою щільністю дерев, на узліссі, на горі або внизині, біля болота. Від цього змінюються щільність і смолянистість деревини.

Спеціалісти компанії «ДеревоДім» будують дерев’яні будинки виключно із сосни. Її деревина володіє найкращими фізикотехнічними характеристиками у порівнянні з смерекою та ялицею.

Особливості та переваги сосни як будівельного матеріалу


Сосна – відноситься до типу «м’якої деревини», що славиться високими експлуатаційними властивостями та неймовірною зовнішньою красою. Найбільш суттєвими її перевагами у порівнянні з іншими типами деревини є наступні:

sosna

  1. Густина. Саме деревина сосни має найвищий рівень густини у порівнянні з іншими типами хвойних порід. Середня густина сосни становить 520 кг/м3. Тоді як густина деревини смереки при аналогічної вологості – 450 кг/м3, а ялиці –  410 кг/м3.
  2. Щільність. Деревина сосни – одна з найбільш щільних у порівнянні з іншими хвойними. За рахунок цього стіни менше втягують вологу, а відповідно менше піддаються враженням грибками та комахами.
  3. Міцність. В порівнянні з іншими хвойними володіє високими показниками міцності та ударної в’язкості. Тому, соснові балки витримують більші навантаження, без зміни геометричних параметрів.
  4. Стійкість до тріщиноутворення. Деревина сосни значно менше піддається утворенню тріщин за рахунок щільності та вищого рівня вмісту смол. Відповідно тріщини на сосновому брусі не такі глибокі та не розкриваються широко.
  5. Естетична привабливість. Деревина сосни характеризується ефектним та чітко вираженим малюнком. Деревина інших видів хвойних візуально є більш однорідною.
  6. Мінімальна кількість «випадаючих» сучків. В деревині сосни сучки є більшими в діаметрі, але їх кількість значно менша, в порівнянні із смерекою та ялицею. Переважна їх більшість – це так звані «живі сучки», тобто такі, що не висихають та не випадають з брусу.

Усі хвойні породи дуже схожі за своїми властивостями.  Проте поєднувати різні породи в процесі будівництва не рекомендується. Так як їх колір та текстура все ж таки різні.

Окрім цього, усадкові процеси у різного бруса також проходять по різному. І як наслідок, стіни можуть деформуватися та дати нерівномірну усадку.

Властивості смереки та ялиці


smereka

Смерека за своїми експлуатаційними характеристиками значно поступається сосні. Вона гірше піддається просоченню, менш міцна та щільна.

Смерека має більше сучків та вона є м’якшою в порівнянні з сосною. Через це здатна сильно всихатися та деформуватися в конструкціях будинків. Відповідно власники житла вкладають більше коштів в його обробку та зароблення великих тріщин.

Індивідуальні властивості смереки дозволять використовувати її для будівництва лазень та альтанок, а для житлових будинків все ж таки краще обирати сосновий зруб.

Ялиця за своїми властивостями схожа до смереки, проте поступається своєю щільністю та міцністю.

yalyna

У будівництві даний вид дерева часто використовується. З неї виготовляють віконні та дверні блоки, підлоги, плінтуса і багато іншого. Але на зовнішніх дерев’яних конструкціях її не використовують через низьку стійкість проти гниття.

Тому, у порівнянні з цими видами деревини, сосна – більш еластична та стійка до деформації. Але, водночас, вона більш смоляниста, ніж смерека.

Через це на стінах сосни можуть проступати краплі смоли. Значна різниця також помітна при виготовленні декоративних виробів.

Порівнюючи усі властивості та характеристики хвойних порід, сосна є практично універсальним матеріалом для будівництва будинків та для виробництва різноманітних виробів.

Саме цими причинами і пояснюється вибір матеріалу фахівцями компанії «ДеревоДім».

Цікавитесь вибором деревини для будівництва зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Будинок з лазнею під одним дахом

Наступна стаття: Вікна в дерев'яному будинку зі зрубу: розміри, оптимальна кількість та принципи розміщення

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)