Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Геодезія земельної ділянки

 1. Геодезія земельної ділянки
 2. Етапи геодезичного супроводу будівництва
 3. Геодезичні зйомки
 4. Наслідки неточних геодезичних досліджень

1. Геодезія земельної ділянки

В процесі зведення дерев’яного будинку найбільш складним та відповідальним процесом є пошук підходящої земельної ділянки під забудову.

При попередньому огляді земельної ділянки варто враховувати всі важливі аспекти, щоб після її придбання Вам не довелося нести додаткові витрати.

Обов’язковою процедурою, яку необхідно провести на ділянці, де планується будівництво є геодезія.

Поняття геодезії земельної ділянки

Геодезичні роботи – це певна сукупність досліджень, що здійснюється спеціалістами для розрахунків та вимірів параметрів будівлі та відповідної земельної ділянки під забудову, з метою виявлення тих факторів та чинників, які в майбутньому матимуть вплив на її зведення та подальший стан.

Точні координати та коректний топографічний план місцевості дозволяє звести до мінімуму ризики інженерних помилок на наступних етапах будівництва. За допомогою геодезії можна визначити усі проблемні місця та вчасно їх виправити.

Навіщо потрібна геодезія земельної ділянки

 • Геодезичні роботи дозволяють визначити найкраще розташування будівлі відносно існуючого рельєфу. Окрім цього, розміщення об’єкту на ділянці повинно відповідати таким вимогам: оптимальне розміщення споруди в просторі відносно усіх сторін світу; близкість будівлі до кумунікаційних систем; належний рельєф та тип грунтів на ділянці; відстань до сусідніх будинків.
 • Визначить необхідність проведення додаткових земляних робіт та їх об’єм, облаштування дренажної системи.
 • Допоможе належним чином створити ландшафтний дизайн.

Таким чином, сутність геодезичних досліджень полягає у встановленні точного місця для розташування будівлі.

Після проведення геодезичного дослідження, фахівці можуть внести свої корективи в проект майбутнього будинку.

Foto1

2. Етапи геодезичного супроводу будівництва

1. Підготовка до проведення геодезичних досліджень. На даному етапі проводиться збір відомостей, вивчаються матеріали та карти місцевості.

2. Польові дослідження ділянки – це безпосередні вимірювальні роботи на місці, що здійснюються з використанням спеціальних приладів. Серед них: тахеометри, приймачі. Сучасне обладнання дозволяє досягти максимальної точності. Первинний виїзд на ділянку фахівець здійснює з метою оцінки географічного розташування території та визначення її меж. Встановлення меж проводиться задля визначення конфігурації земельної ділянки.

3. Опрацювання отриманих результатів – складається топографічна карта, точний план, описуються координати ділянки, визначаються межі та складається детальний звіт, до якого додаються усі карти, схеми та план ділянки.

Дані етапи геодезичних досліджень ділянки для будівництва будинку можуть включати в себе ряд інших додаткових робіт.

3. Геодезичні зйомки

Геодезичні зйомки є головним елементом усіх геологічних досліджень. На їх основі виконуються усі інші роботи. Результатом досліджень є плани, складені у відповідних масштабах.

Геодезичні зйомки ділянки для будівництва будинку повинні проводитися якомога точніше з використанням відповідного обладнання.

Найбільш широкого поширення геозйомка набула у сфері будівництва – при проектуванні та зведенні об’єктів.

На основі досліджень складаються усі необхідні документи, які містять інформацію по ділянці, комунікаціях, прилеглих об’єктах.

Можна виділити такі види геозйомок залежно від ціле та завдань, які ставляться:

1) Кадастрова геодезична зйомка – одна із найбільш популярний видів зйомки. Сутність її полягає у визначенні точного місця розташування ділянки та фізичних меж території, надає можливість оцінити розміри ділянки і визначити чи підходить вона для зведення тої чи іншої споруди. В процесі її проведення виділяють межі ділянки та координати. Необхідна для підготовки усієї технічної документації.

2) Топографічна зйомка – є невід’ємною частиною геодезичних робіт, передає усі параметри ділянки, її розміри, форми, кут нахилу ділянки, визначає особливості розміщення інших об’єктів на території. Допомагає правильно скласти проект будови. В результаті – створюється відповідний топографічний план, який може бути виконано в електронному виді. Грамотна топозйомка допоможе правильним чином звести будинок, якщо є наявність великої кількості грунтових вод. Адже, майбутню споруду все ж таки варто розташовувати з можливим відтоком води від фундаменту.

3) Виконавча зйомка – визначає надійність конструкції на всіх етапах будівництва, а також після зведення об’єкту. Результати відображаються у документації.

4) Інженерна геодезія – передбачає можливість розмітки на карті висот, дозволяє підігнати типові проекти під наявну ділянку.

Геодезична зйомка ділянки має важливу роль для того, щоб оцінити можливості будівництва на певній місцевості.

Такі дослідження є своєрідною гарантією здійснення якісного будівництва, в результаті якого Ви отримаєте надійний та міцний будинок. Разом з тим, Ваше житло буде максимально гармоніювати з іншими сусідніми об’єктами на місцевості.

Хто виконує геодезичні дослідження

Здійснення геодезичних робіт ділянки під забудову виконують спеціальні фірми.

Особливості проведення геодезичних робіт залежить від мети їх проведення, обсягу проведених робіт та їх переліку.

Такий комплексний підхід забезпечить можливість виявити усі переваги та недоліки тієї чи іншої ділянки.

4. Наслідки неточних геодезичних досліджень

 • Знижують якість будівництва та монтажних робіт.
 • Підвищена ймовірність відхилення споруди від поверхні землі.
 • Ризики виникнення тріщин на стінах та фундаменті та інші руйнівні процеси.
 • Вірогідність зведення будівлі на чужій території.

Щоб уникнути настання вищеперелічених наслідків, рекомендуємо Вам подбати про належне проведення геодезичних досліджень на ділянці та перевірити їх точність.

І в майбутньому, Ви можете проводити будівельні роботи відповідно до їх результатів.

Цікавитесь геодезією ділянки під будівництво?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Будівництво таунхаусів

Наступна стаття: Усадка дерев'яного будинку. Компенсатор усадки.

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)