Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Будинок з оциліндрованого брусу – запитання та відповіді

2016-03-15

Ця стаття містить корисну інформацію для людей, які вже розпочали будівництво дому з бруса або ж лише планує це зробити. Вона допоможе обрати найкращий матеріал, найоптимальнішу товщину стін і тип фундаменту для будинку з дерева. Тут Ви знайдете відомості стосовно вартості та гарантій якості на дім з бруса тощо. І все це для того, щоби зробити Вашу оселю довговічною, а життя в ній – максимально комфортним.

1. Якою повинна бути товщина стін дому з оциліндрованого бруса?

Компанія «ДеревоДім» використовує лише найкращу деревину для спорудження будинків з оциліндрованого брусу – сосну або смереку. Для того, щоб Ви могли самостійно порівняти ці матеріали, нижче наводимо таблицю. Вона наочно зображує їхні основні будівельні характеристики. Сосна і смерека володіють високими показниками міцності та щільності. Проте, як будівельний матеріал, сосна надійніша та краща в експлуатації. Вона містить велику кількість смол, тому більш стійка до гниття. Цей матеріал вирізняється своїми приємними, насиченими відтінками й надасть будь-яким апартаментам розкішного та респектабельного вигляду.

Сосна і смерека - основні будівельні характеристики

Товщина колоди й тип її обробки (ручна чи механічна) – фактори, які впливають на ціну будинку з дерева. Діаметр оциліндрованого бруса зазвичай становить 160-240мм. Він залежить від функціонального призначення споруди. Для дач, літніх будиночків і лазень достатньо буде бруса завширшки 160-200мм. Для житлових будинків оптимальний розмір колод становить 200-240мм. Завдяки цьому можна уникнути зайвих витрат на опалення помешкання взимку.

У таблиці, поданій нижче, відображено показники теплопровідності різних будівельних матеріалів. Це допоможе об’єктивно оцінити всі їхні переваги та недоліки.

Показники теплопровідності різних будівельних матеріалів

Дані графіка демонструють який стіновий матеріал найкраще зберігає тепло при найменшій товщині. Ознайомившись із ним, можна переконатися – незважаючи на найменшу товщину стін, деревина володіє найвищою теплопровідністю.

Показники теплопровідності різних будівельних матеріалів

Наступний графік відображає співвідношення ваги та щільності будматеріалів. Ці показники дуже важливі, тому їх обов’язково варто враховувати при спорудженні дому з бруса. Будівельні матеріали потрібно вибирати відповідно до типу фундаменту та ґрунту. Якщо будинок зводити на піщаному ґрунті, а матеріал буде надто важким, то вся споруда осідатиме. Графік яскраво показує – деревина, маючи найменшу вагу, володіє високим рівнем щільності.

Графік співвідношення ваги та щільності будматеріалів

2. Який фундамент обрати для дерев’яного будинку?

Фундамент для будинку з дерева не обов’язково повинен бути масивним. Для зведення двоповерхового будинку з бруса площею 150-200м2, достатньо буде стрічкового фундаменту завширшки 300мм або стовпчастого з кроком 2-2,5м й перетином 300х300мм. Глибина закладання стовпців залежить від глибини промерзання ґрунту й здебільшого становить 1100мм. З метою економії коштів під час будівництва, можливе комбінування різних типів фундаменту: для спорудження будинків використовують стрічковий, а для прибудов, терас і мансард – стовпчастий або монолітний.

3. Які розчини необхідні для захисту поверхні будинку з дерева?

Ми покриваємо оциліндрований брус кількома шарами антисептика. Це сприяє надійному захисту деревини від негативного впливу зовнішніх чинників (вологи, морозу, сонячних променів), запобігає загорянню, гниттю й ураженню колод грибком і цвіллю.

Перше покриття здійснюється одразу після виточення бруса. Це дозволяє уникнути посиніння й загнивання заготовок в процесі їх зберігання та перевезення. Перед монтажем бруса безпосередньо в стіни будинку, у ньому вирізають так звані «півчашки» (місця перетину колод). Зони вирізу втрачають захист і після монтажу заготовок добратися до них неможливо. Тому перед складанням будинку ці півчашки додатково обробляють антисептиком. Наостанок здійснюється лакування фасаду готового дому. Для того, щоб брус мав красивий вигляд, а лак рівномірно ліг на стіни, поверхню очищують від пилу й шліфують. В процесі шліфування знімається верхній шар деревини разом із антисептиком. Тому перед лакуванням стін брус ще раз обробляють.

Сьогодні провідні виробники лакофарбової продукції для дерев’яних будинків включають антисептуючі речовини безпосередньо в ґрунтовку. Тому, якщо збираєтеся лакувати стіни одразу після шліфування зрубу, зверніть увагу на характеристики лакофарбової продукції. Якщо ґрунтовка містить антисептуючі речовини, можна не наносити додатковий шар антисептика перед лакуванням стін.

4. Скільки буде коштувати будинок з оциліндрованого бруса?

Вартість помешкання в компанії «ДеревоДім» залежить від таких факторів, як діаметр колоди, технологія складання, комплектація тощо. Детальніше ознайомитися з цінами дерев’яних будинків можна в розділі «Прайс».

5. Який термін передбачає гарантія на дерев’яний будинок?

Ми пропонуємо своїм клієнтам двадцятирічну гарантію якості на готовий будинок з оциліндрованого бруса. Після завершення гарантійного терміну можливе укладання договору на сервісне обслуговування, яке включає проведення робіт по герметизації швів, законопачення та усадку стін, тощо.

Компанія «ДеревоДім» виготовляє будинки з дерева виключно з найякісніших матеріалів, з урахуванням усіх вимог і використанням новітніх технологій виробництва. Завдяки цьому, наші будинки затишні, довговічні й мають привабливий естетичний вигляд.

Поділитись:

Попередня стаття: Камін в дерев’яному будинку

Наступна стаття: Електропроводка в дерев’яному будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)