Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали 097) 934 34 02        Будівництво (067) 21 000 55
банер

Сходи в дерев’яному будинку

 1. Сходи в дерев’яному будинку
 2. Типи сходових конструкцій
 3. Матеріал, що використовується для сходів
 4. Особливості монтажу сходів для будинку з дерева

1. Сходи в дерев’яному будинку

Основним призначенням сходів в дерев’яному будинку є  – сполучення між його поверхами.

Сходи дарують житлу тепло та затишок і є класичним рішенням для багатоповерхового приватного будинку.

Грамотний вибір конструкції сходів, матеріалів, породи дерева, конструктивних елементів здатні додати оригінальності інтер’єру Вашого будинку.

Стандарти та критерії, яким повинні відповідати сходи

Для того, щоб сходи були максимально комфортні для пересування, зручні та безпечні, вони повинні відповідати певним стандартам:

 • Ухил сходів повинен бути не більшим як 45 градусів.
 • Ширина сходового маршу – 90 – 100 см, повинна бути розрахована на дві людини, щоб одна людина могла спуститися, а інша – піднятися, не завдаючи незручностей.
 • Необхідно визначити оптимальну глибину сходинки. Найбільш безпечна глибина становить в межах 25 – 30 см.
 • Сходи в будинку повинні витримувати навантаження 200 – 250 кг.
 • Висота присхідців – 12 – 20 см.
 • Відстань між сходами і стелею – більше як 2 м.

Основними критеріями зведення сходових конструкцій є:

 • Зручність;
 • Безпека;
 • Естетичність.

2. Типи сходових конструкцій

 1. Маршові – є найбільш зручним та поширеним типом сходової конструкції. Складаються з маршів ( сходових прольотів), які з’єднані між собою за допомогою площадки або трикутної сходинки. Маршовий тип сходової конструкції займає найбільше місця порівняно з іншими типами .

Прямі сходи мають один марш, поворотні – два, три і більше.

Поворотні маршові сходи бувають таких видів: П-подібні, Г-подібні, трапецивидні і т. д.

shody

 1. Гвинтові чи спіральні – є оптимальним рішенням для невеликих будинків, коли простір всередині приміщення обмежено і не має можливості зробити сходовий марш з необхідним кутом нахилу сходинок. Розміщуються сходи по радіусу від вертикальної опори. Можуть бути вмонтовані в будь – якому місці, економлять простір. Для монтажу такої сходової конструкції достатньо 3 квадратних метри.

Такі сходи в будинку з дерева дивляться досить оригінально та мають естетично привабливий вигляд, можуть бути справжнім витвором мистецтва. Проте не є надто зручними через їх крутизну. Тому спускатися ними слід акуратно та уважно. Разом з тим багато замовників обирає саме їх через незвичний дизайн та компактність.

abc-vintovaya-lestnitsa-vtoroy-etazh-sdelat-s

 

 1. Модульний тип сходових конструкцій – складаються з окремих елементів – модулів. Сходинки встановлюються на опору в шаховому порядку і відрізняються різною шириною. Сходинка має вузьку та широку частину. Найчастіше такий тип сходової конструкції використовується як додатковий для виходу на горище чи мансарду.

      4. Горищні сходи – використовуються для підйому на горище чи мансарду. Особливістю їх є здатність складатися та розкладатися. Їх можна ховати в люк. Для маленьких                     приміщень такий тип сходової конструкції є оптимальним варіантом.

3. Матеріал, що використовується для сходів

Для виготовлення сходів в будинку з дерева можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали і їх поєднання: скло, метал, дерево.

Найпоширенішим серед них є саме дерево. Адже, воно є найбільш екологічним матеріалом, завжди буде в моді, привабливо виглядає та надасть особливої вишуканості Вашому житлу.

06_Bathroom_6

Для дерев’яних сходів можна використовувати найрізноманітніші породи деревини: ясен, сосна, дуб, модрина, горіх, бук.

Дуб – є ідеальною породою дерева для виробництва сходів. Сходи з дуба володіють відмінними технічними характеристиками: міцність, стійкість, довговічність.

Ясеневі сходи – володіють тими ж характеристиками, що і дуб і прослужать Вам довгі роки.

Модрина є досить міцною породою дерева, володіє високим рівнем щільності. Такі характеристики позначаються на її ціні. Сходи з модрини відзначаються своєю надійністю та прослужать Вам довгі роки.

Найбільш популярною серед інших деревин є сосна. Її ціна є досить доступна, оскільки вона росте на території України. Невисока твердість дозволять працювати з сосною навіть найпростішими інструментами.

Металеві сходи – є міцними та не піддаються деформації. Гармонійно впишуться в будь – який інтер’єр дерев’яного будинку. Металеві сходи, як правило, виготовляються із сталі, чугуна, заліза.

Такі сходи є досить універсальними, оскільки метал чудово поєднується із деревом, склом та іншими матеріалами.

Скляні сходи – виглядають дуже привабливо, надають легкості та солідності приміщенню. Цей матеріал може мати різну фактуру і навіть колір.

Сходинки виготовляються з багатошарового скла. Основа та інші конструктивні елементи виготовляються із металевого профілю.

8. Особливості монтажу сходів для будинку з дерева/h2>

 • В першу чергу необхідно визначитися який саме тип сходової конструкції бажає замовник.
 • Надалі робиться розмітка сходів – проводяться розрахунки для сходової конструкції.
 • Визначається необхідна кількість сходинок. Від того наскільки зручним буде підйом залежить комфортність пересування всіх жильців будинку.

Не варто робити невелику кількість сходинок, оскільки підйом буде досить крутим, що є небезпечним для дітей та людей старшого покоління.

Разом з тим не рекомендуємо робити занадто велику кількість сходинок, адже власники можуть запнутись, підіймаючись догори.

Важливим моментом є ширина сходинок і перил.

Перила  – особливо необхідно монтувати, якщо є малі діти в будинку. Вони можуть бути зроблені з матеріалу, відмінного від самих сходинок.

 • Наступний етап – заміри косоурів – це деталь конструкції сходів, яка являє собою несучу балку і при вигляді на сходи з боку, є її торцем. Інша назва косоуратятива.

Розраховується вся довжина балок, після цього їх можна вирізати.

 • Далі – випилюють сходинки і підсходинки, все повинно відповідати прорахованим розмірам.
 • Монтувати косоури потрібно спочатку до підлоги та стельової балки, а потім – на вже готові «рейси».
 • Далі кріпляться сходинки та підсходинки.
 • Завершальний етап – перила. Якщо вони також виконані з дерева, то робиться відповідного діаметру отвір і монтуються елементи. Таким чином монтуються дерев’яні сходи.

В процесі монтажу сходової конструкції, варто звертати увагу не лише на її естетичний вигляд, але й на те, щоб вона відповідала встановленим вимогам та стандартам.

Тоді Ваші сходи для будинку з дерева будуть не лише привабливі, але й надійні та безпечні.

Цікавитесь вибором та монтажем cходової конструкції в дерев’яному будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Узаконення самовільного будівництва

Наступна стаття: Вибір та монтаж вікон в дерев’яному будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)