Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Сходи в дерев’яному будинку

 1. Сходи в дерев’яному будинку
 2. Види сходів
 3. Матеріал, що використовується для сходів
 4. Особливості монтажу сходів для будинку з дерева
 5. Догляд та експлуатація
 6. Висновок

1. Сходи в дерев’яному будинку

Основним призначенням сходів в дерев’яному будинку є  – сполучення між його поверхами.

Вони дарують житлу тепло та затишок і є класичним рішенням для багатоповерхового приватного будинку.

Грамотний вибір конструкції міжповерхових сходів, матеріалів, породи дерева, конструктивних елементів здатні додати оригінальності інтер’єру Вашого будинку.

Стандарти та критерії, яким повинні відповідати підйоми

Внутрішні сходи, чи сходи в будинок окрім естетичної привабливості мають відповідати певним вимогам:

 • Їх ухил повинен бути не більшим як 45 градусів.
 • Ширина сходового маршу – 90 – 100 см, повинна бути розрахована на дві людини, щоб одна людина могла спуститися, а інша – піднятися, не завдаючи незручностей.
 • Необхідно визначити оптимальну глибину сходинки. Найбільш безпечна глибина становить в межах 25 – 30 см.
 • Сходи в будинку повинні витримувати навантаження 200 – 250 кг.
 • Висота присхідців – 12 – 20 см.
 • Відстань між ними й стелею – більше як 2 м.

Вибір підйому на другий поверх, для дерев’яного будинку потрібно здійснювати ще на етапі проектування. Адже, без врахування цих показників, кінцевий результат може стати головним розчаруванням господарів.

Основними критеріями зведення конструкцій є:

 • Зручність;
 • Безпека;
 • Естетичність.

2. Види сходів

 • Маршові – є найбільш зручним та поширеним типом сходової конструкції. Складаються з маршів ( сходових прольотів), які з’єднані між собою за допомогою площадки або трикутної сходинки. Маршовий тип сходової конструкції займає найбільше місця порівняно з іншими типами .

Прямі сходи мають один марш, поворотні – два, три і більше.

Поворотні маршові сходи бувають таких видів: П-подібні, Г-подібні, трапецивидні і т. д.

shody

 •  Гвинтові сходи. Ідеальне рішення для приміщень з браком вільного простору. Спіральні сходи (як їх ще називають) виконуються зазвичай із дерева або металу. Стійка у вигляді труби найчастіше є металічною. Попри явну економію площі, їх обирають не дуже часто, адже спуск та підйом по них є складним та не дуже комфортним.Такий варіант підйому в будинку з дерева виглядає досить оригінально та має естетично привабливий вигляд, може бути справжнім витвором мистецтва. Проте не є надто зручними через їх крутизну. Тому спускатися ними слід акуратно та уважно. Разом з тим багато замовників обирає саме їх через незвичайний дизайн та компактність.

abc-vintovaya-lestnitsa-vtoroy-etazh-sdelat-s

 

 • Модульні сходи складаються з окремих елементів – модулів. Щаблі встановлюються на опору в шаховому порядку і відрізняються різною шириною. Вони мають вузьку та широку частину. Найчастіше такий тип конструкції використовується як додатковий для виходу на горище чи мансарду.
 • Горищні сходи – використовуються для підйому на горище чи мансарду. Особливістю їх є здатність складатися та розкладатися. Їх можна ховати в люк. Для маленьких приміщень такий тип сходової конструкції є оптимальним варіантом.

3. Матеріал, що використовується для сходів

Для виготовлення підйомів у будинку з дерева можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали і їх поєднання: скло, метал, дерево.

Сходи з дерева

06_Bathroom_6 – копія – копія (2)Найбільш традиційним рішенням для будинків з бруса є сходи з дерева, що вдало вписуються у загальний вигляд оселі. Деревину обирають завдяки її позитивним характеристикам:

 •         Вартість. Якісні дерев’яні підйоми можна облаштувати за помірну ціну, при цьому міцність конструкції та тривалість її експлуатації не буде знижена;
 •         Легкість монтажу. Їх монтують за короткий термін завдяки легкості цього процесу;
 •         Натуральність. Вони є втіленням природної чистоти. Матеріал не виділяє шкідливих речовин та не являється загрозою для здоров’я людини та безпеки навколишнього середовища;
 •         Тривалість експлуатації. При правильному догляді та дбайливому використанню, сходи з лісоматеріалу можуть слугувати десятки років.

Для дерев’яних виробів можна використовувати найрізноманітніші породи деревини: ясен, сосна, дуб, модрина, горіх, бук. Кожна має свої особливості та переваги наприклад: 

Соснові мають чудовий аромат та природний колір. Конструкція міцна, сходинки не скриплять та мають високу пружність. Сосну легко розпилювати та шліфувати, що дає можливість експериментувати з формами, використовувати її для прольотів чи поруччя.

Ясеневі – стійкі до механічних ушкоджень, можуть з легкістю витримати перепади температури та коливання рівня вологості.

Найбільш традиційними вважаються дубові сходи. Вироби з цієї породи – прекрасне доповнення до загального інтер’єру оселі. Дуб добре витримує механічні пошкодження та не піддається процесам гниття.

Вироби з модрини є досить міцними та володіють високим рівнем щільності. Такі характеристики позначаються на їхній ціні. Вони відзначаються своєю надійністю та прослужать Вам довгі роки.

 • Скляні сходи

Вони здатні стати основною родзинкою дизайну оселі в стилі хай-тек або функціоналізму, але в домівках в стилі Ф’южн або Кантрі, вони виглядатимуть абсолютно дивно. Вони виглядають дуже привабливо, надають легкості та солідності приміщенню. Цей матеріал може мати різну фактуру і навіть колір. Сходинки виготовляються з багатошарового скла. Основа та інші конструктивні елементи виготовляються із металевого профілю. Але при ударах в торець вони можуть бути пошкоджені, схильні до появи подряпин.

 • Металеві сходи 

Такий тип обирають власники заміських котеджів, насамперед вони вирізняються своєю міцністю. Такий варіант легко «вписати» у класичний інтер’єр, але для скандинавського стилю, Провансу чи Бохо металевий підйом стане справжньою дизайнерською катастрофою. Вони, як правило, виготовляються із сталі, чугуна чи заліза, є досить універсальними, оскільки метал чудово поєднується із деревом, склом та іншими матеріалами. Вони є міцними та не піддаються деформації.

Якщо для внутрішніх сходів , дерево – ідеальний варіант, то сходи на дворі потребують іншого матеріалу. Для дерев’яного будинку можна обрати зовнішні сходи різної форми та виду. Але найнадійнішим варіантом будуть бетонні сходи, оздобленні плиткою чи натуральним каменем.

4. Особливості монтажу сходів на другий поверх

 • В першу чергу необхідно визначитися який саме тип конструкції бажає замовник.
 • Надалі робиться розмітка сходів – проводяться розрахунки для конструкції.
 • Визначається необхідна кількість щаблів. Від того наскільки зручним буде підйом залежить комфортність пересування всіх жильців будинку.

Не варто робити невелику кількість сходинок, оскільки підйом буде досить крутим, що є небезпечним для дітей та людей старшого віку.

Разом з тим не рекомендуємо робити їх занадто багато, адже власники можуть запнутись, підіймаючись догори.

Ще одним важливим моментом є ширина приступців і перил.

Перила  – особливо необхідно монтувати, якщо є малі діти в будинку. Вони можуть бути зроблені з матеріалу, відмінного від самих щаблів.

Наступний етап – заміри косоурів – це деталь конструкції, яка являє собою несучу балку і при вигляді на них з боку, є її торцем. Інша назва косоура – тятива.

Розраховується вся довжина балок, після цього їх можна вирізати.

Далі – випилюють сходинки і підсходинки, все повинно відповідати прорахованим розмірам. Їх кріплять після монтування косоури.

Монтувати косоури потрібно спочатку до підлоги та стельової балки, а потім – на вже готові «рейси».

Завершальний етап – перила. Якщо вони також виконані з дерева, то робиться відповідного діаметру отвір і монтуються елементи. Таким чином монтуються дерев’яні підйоми. В процесі монтажу конструкції, варто звертати увагу не лише на її естетичний вигляд, але й на те, щоб вона відповідала встановленим вимогам та стандартам.

5. Догляд та експлуатація

Головною запорукою тривалої експлуатації виробів з дерева є їх правильна обробка та догляд. Для їх захисту, усю конструкцію покривають спеціальним лакофарбовим покриттям, яке не лише запобігає негативному впливу. За допомогою вдало підібраного кольору та відтінку, їх можна зробити елементом декору, що буде гармонійно вписуватися в загальний стиль житла.

Найчастіше для покриття використовують лак або морилку. Перед їх нанесенням, конструкцію додатково обробляють спеціальними речовинами та шліфують, щоб лак рівномірно «лягав». 

Висновок

Сходи для дерев’яного будинку можуть бути найрізноманітніших форм та видів: гвинтові, поворотні, маршові… При правильному підборі дизайну вони можуть перетворитися на справжнісінький артоб’єкт та стати прикрасою вашої оселі.

Для того, щоб вони не втратили свій статичний вигляд, потрібно не забувати про систематичний догляд та бережну експлуатацію. 

Замовляйте сходи у перевірених виробників, якість роботи яких відображена у схвальних відгуках клієнтів.

Цікавитесь вибором та монтажем cходової конструкції в дерев’яному будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Узаконення самовільного будівництва

Наступна стаття: Вибір та монтаж вікон в дерев’яному будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)