Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Підлогове покриття для терас: експлуатаційні вимоги та види

  1. Підлогове покриття для терас: експлуатаційні вимоги та види
  2. Види підлогового покриття для терас

1. Підлогове покриття для терас: експлуатаційні вимоги та види

Тераса – це відкритий майданчик, який є проміжним пунктом між житловим будинком та вулицею. І обрати підлогового покриття для неї, це завдання – не з простих. Адже, тераса постійно піддається впливу таких атмосферних чинників як: дощ, сніг, літня спека та зимові морози.

А матеріал для її підлогового покриття повинен зберігати свою функціональність, навіть в суворих кліматичних умовах. І звичайно ж, володіти при цьому високими естетичними якостями.

Тому, для тераси не застосовуються звичайні матеріали, які поширені для облаштування внутрішніх приміщень.

F1

Експлуатаційні вимоги до підлогового покриття терас

Якісне підлогове покриття для тераси повинне володіти такими властивостями:

  1. Високим рівнем морозостійкості. Морозостійкий матеріал обов’язково повинен володіти низьким відсотком водопоглинання , що становить не більше 3%.
  2. Відмінною вологостійкістю. Так як, підлога на терасі піддається впливу атмосферних опадів, то матеріал, що використовується не повинен вбирати вологу, і тим самим деформовуватися від неї та піддаватися гниттю.
  3. Високим показником міцності. Будь-яке покриття, яке використовується надворі піддається дії зовнішніх кліматичних факторів. Тому, воно повинне володіти значно кращою міцністю, ніж те, що використовується в будинках. Інакше, через досить короткий термін його прийдеться замінити.
  4. Низьким рівнем зношуваності. Саме від цього показника залежить термін експлуатації та зовнішній вигляд тераси.
  5. Стійкістю до дії ультрафіолету. Якщо над терасою не планується установка покрівлі, то сонячні промені можуть знизити інтенсивність забарвлення покриття. І разом з тим, цього не станеться, якщо використовувати матеріали з високим ступенем захисту від УФ променів.
  6. Низькою схильністю до слизькості. Це специфічний, але дуже важливий показник для зовнішнього покриття, що забезпечує комфортне пересування людей по терасі.
  7. Разом із цими показниками, не менш важливими також є і декоративні якості підлогового покриття. Серед них: колір, фактура, форма елементів настилу.

Щоб розібратися, який вид підлогового покриття підійде для тераси найкраще, варто детально розглянути кожен із них.

2. Види підлогового покриття для терас

Терасна дошка

Терасна дошка є одним з найбільш поширених матеріалів для підлогового покриття терас. Вона виготовляється тільки з твердих деревних порід, дуже щільна, не боїться вологи, не піддається гниттю, і не втрачає зовнішнього вигляду з часом.

F2

Термодерево

Вплив високої температури надає навіть дереву м’яких порід виняткову вологостійкість і стійкість перед будь-якою деформацією. Термодерево високо цінується в сфері виготовлення виробів, які часто піддаються впливам сонця або ж вологи. Дерево набуває відмінні протипожежні, вологовідштовхувальні і теплоізоляційні властивості. Тому, цей вид матеріалу є оптимальним рішенням для покриття терас.

Декінг

Це деревно-полімерний композит або ж як його ще називають «рідке дерево». Сировиною для виробництва декінга є матеріал, що отримують з подрібнених відходів деревообробки і сполучних полімерних добавок.
Співвідношення цих двох компонентів може бути різним, і чим більше в складі дерева, тим натуральніше виглядає готовий виріб.

Кераміка

Кераміка – це узагальнене поняття декількох видів покриттів, придатних для облицювання підлоги. В цю категорію входять такі підвиди: спеціальна керамічна плитка, що призначена для зовнішнього застосування, керамограніт і клінкерна плитка.
Керамічна плитка – для покриття тераси використовується тільки морозостійка плитка з шорсткою поверхнею і високим класом стирання.
Керамограніт в своєму складі містить дрібні фракції граніту, що робить його дуже міцним і зносостійким. На ринку представлений величезний асортимент кольорових рішень цього матеріалу.
Клінкерна плитка відрізняється абсолютною вологостійкістю і, як наслідок, високою морозостійкістю. Це ідеальний матеріал для облаштування відкритих терас. Палітра відтінків досить широка – від білого до теракотового.
Усі види терасного керамічного покриття володіють такими якісними показниками як: міцність, довговічність та ремонтопридатність. А великий асортимент забарвлень дасть можливість підібрати колір плитки під будь-яке дизайнерське рішення.

Природній камінь

Природній камінь – це довговічне, красиве та дуже стійке покриття. Природній камінь завжди виглядає ефектно та оригінально. Проте, варто враховувати, що це досить дорогий оздоблювальний матеріал. Найбільш популярними є такі його різновиди як граніт або ж базальт.

Бетон

Це міцний та універсальний матеріал, який за вартістю є досить доступним. Бетон дозволяє створити імітацію кераміки, каменю, плитки чи цегли.

Він відмінно підходить для облаштування тераси. Під бетон закладають подушку з щебеню, потім цементно-піщану основу.

Важко однозначно визначитися з тим, який вид покриття для тераси є найкращим із перелічених варіантів. Адже, кожен із них має свої переваги та недоліки. Будь-яке із перерахованих покриттів підійде для тераси, якщо воно буде відповідати обов’язковим якісним вимогам.

На сучасному ринку представлена величезна кількість матеріалів, які потенційно можуть бути використані в якості підлогового покриття для тераси, тому кожен зможе обрати для себе оптимальний варіант.

Цікавитесь підлоговим покриттям для терас?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Плоский дах в дерев'яному будинку: переваги та недоліки покрівлі

Наступна стаття: Тераси в приватних будинках: поєднання практичності та комфорту

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)