UARU
(097) 934 34 02
Пиломатеріали
(067) 21 000 55
Будівництво
банер

Обігрів дерев’яних будинків

2016-03-15

На стадії дизайну майбутнього дерев’яного будинку необхідно особливу увагу приділити системі опалення. Хоча дерев’яні будинки самі по собі добре зберігають тепло, не варто економити на опаленні. Адже в наші зими, коли температура за містом може доходити до мінус 25-30 градусів, ніякі стіни і ніяке дерево не врятує. Буде холодно, а місцями – дуже холодно. До того ж дерев’яний будинок без опалення за документами йде, як «незавершене будівництво». І далеко не завжди на такий будинок можна знайти покупця.
Камін в дерев'яному будинку з оциліндрованого брусу

Отже, сьогодні використовують 3 класичні схеми, які дозволяють опалювати дерев’яні будинки «від корки до корки». Тобто заповнювати теплим повітрям кожен поверх, кожну кімнату і кожен кут.

Каміни

Як правило, кожен дерев’яний будинок має камін «на дровах». Хоча б один, але має.

Перша і найголовніша помилка при проектуванні – установка тільки одного каміна. Якщо Ви вважає, що один камін, наприклад, на першому поверсі зможе опалювати весь будинок, то Ви можете сильно помилитися.

Для невеликого будиночка – так, камін зможе повністю обслуговувати всі кімнати. Але сьогодні рідко зустрінеш невеликі дерев’яні будинки. Зазвичай будують будинки на 2-3 поверхи, з високими стелями і з 3-4-5 кімнатами на кожному поверсі. Ваш випадок? У цій ситуації є 2 виходи. Перший – встановити змішану систему опалення. Наприклад, камін і обігрівач з примусовою циркуляцією повітря. І другий – встановити декілька камінів. Зазвичай вистачає двох-трьох.

Обігрівач з примусовою циркуляцією повітря

У тому випадку, якщо планування дерев’яного будинку не дозволяє по максимуму використовувати повітроводи, ідеальне рішення для опалення – обігрівач з примусовою циркуляцією повітря. У свою чергу, повітроводи обслуговують вже систему не опалення, а кондиціонування.

Тепла підлога в дерев'яному будинку

Такі обігрівачі працюють на пропані або рідкому паливі. Вони відмінно опалюють усе приміщення дерев’яного будинку і, при цьому, займають на порядок менше місця, ніж дров’яна піч або камін. До того ж, обігрівачі з примусовою циркуляцією не вимагають повітроводів.

Тепла підлога

Як ще один варіант, Ви можете використовувати променисте підлогове опалення. Його головна перевага – рівномірність. З таким опаленням температура в кожній кімнаті буде тримати на тому рівні, на який Ви виставили термостат. Однак за хороше завжди потрібно платити. Підлогове опалення обійдеться дорожче, ніж камін або обігрівач.

Підлогове опалення не розраховане на «включення / відключення», воно постійно повинно працювати. З іншого боку, для отримання гарячої води не потрібно встановлювати окремий нагрівач. Бойлер опалення відмінно виконує це завдання.

Автор: Компанія «ДеревоДім»


Попередня стаття: Захист дерев'яного будинку від гниття

Наступна стаття: Електричне опалення дерев'яного будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)