Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали 097) 934 34 02        Будівництво (067) 21 000 55
банер

Фасад дерев’яного будинку

 1. Фасад дерев’яного будинку
 2. Основні стадії опорядження фасаду дерев’яного будинку
 3. Сучасне оформлення фасадів дерев’яних будинків

1. Фасад дерев’яного будинку

Фасад дерев’яного будинку – це своєрідна візитна картка власників житла, що відображає їх вподобання та смаки і формує враження про житло в цілому.

Дерев’яні будинки в більшості випадків не потребують додаткової фасадної обробки, окрім фарбування. Фасад дерев’яних будинків виглядає гармонійно на тлі навколишньої природи та створює особливо затишну атмосферу.

Відповідно, якщо не має додоткової обробки, то завдання щодо забезпечення привабливого зовнішнього вигляду будинку повністю покладається на стіновий матеріал – суцільний оциліндрований брус.

Звичайно, що дерев’яні стіни зовнішнього фасаду привабливі самі по собі, але щоб будинок був дійсно гарним та надійним, варто якісно виконати роботи щодо облаштування  та оздоблення зовнішнього фасаду дерев’яного будинку.

На сьогодні існує достатньо можливостей створити стильний, і в той же час зносостійкий фасад  будинку із брусу, який здатний витримати будь – які кліматичні умови і разом з тим не втратить свою привабливість з часом. При цьому не обов’язково дотримуватися традиційного стилю і можна втілити найоригінальніші ідеї та мрії.

Перш, ніж приступити до оздоблення фасаду дерев’яного будинку, варто з’ясувати його роль та значення.

Фасад будинку

Роль та функції фасаду дерев’яного будинку


 • Перша важлива функція, яку виконує фасад дерев’яного будинку, це декоративна. Оздоблення фасаду дерев’яного будинку надає споруді особливо привабливого естетичного вигляду. На сучасному ринку існує достатній вибір оздоблювальних матеріалів. Варіації кольорових рішень можуть бути найрізноманітніші та обмежуються лише фантазією та вподобаннями власників будинків.
 • Захисна функція фасаду будинку із брусу – забезпечує захист будівлі від дрібних шкідників, гризунів та комах. Дерев’яні будинки є основною мішеню для гризунів. Значна їх частина живе всередині дерева. З часом, внаслідок такої життєдіяльності гризунів, деревина пошкоджується та піддається руйнівним процесам. Тому, належне оздоблення фасаду відіграє особливо важливу роль та не дає можливості шкідникам попасти всередину будинку.
 • Захист від негативних впливів атмосферних явищ, а саме: дощу, снігу, вітру, сонця тощо.  Для того, щоб будинок не піддавався руйнівним процесам, матеріал обробляють спеціальним розчином – антисептиком.
 • Підвищує шумоізоляцію, що в свою чергу забезпечує належний відпочинок власників житла.
 • Функція теплозахисту. Фасад будинку з брусу чудово зберігає тепло всередині приміщення, а в літню пору року –добре зберігає прохолоду.

2. Основні стадії опорядження фасаду дерев’яного будинку

Оздоблення фасаду дерев’яного будинку включає в себе такі стадії:

Антисептування брусу

Дерево, яке використовується для монтажу «коробки» будівлі проходить обробку антисептиком в кілька етапів. Первинна обробка проводиться одразу після виготовлення брусу. Вторинна – здійснюється безпосередньо в процесі монтажних робіт. Після того як на чашкозарізному станку вирізаються чашки в брусах, їх поверхня додатково обробляється антисептуючим розчином.

Останній етап антисептування – проводиться після закінчення монтажних робіт.

Торцювання та шліфування зовнішніх стін зрубу

Торцювання брусів – сутність процесу полягає у вертикальному вирівнюванні  та фрезеруванні  усіх зовнішніх стінових закінчень.

Шліфування зовнішніх стін фасаду будинку проводиться після того, як зруб достатньо підсохне та осяде. Така обробка усуне усі шорсткості та нерівності, надасть деревині гладкості та покращить її естетичний вид. Окрім цього, зменшить витрати фасадної фарби, збільшить глибину проникнення лакофарбового покриття у шари деревини, і як наслідок продовжить термін експлуатації будівлі.

Шліфування зрубу варто проводити перед установкою вікон та дверей.

Здійснюють шліфування зрубу та торців з використанням шліфувальних машинок та наждачного паперу різних ступенів жорсткості.

Завершальним етапом є поліровка стін зовнішнього фасаду зрубу .

Шліфування – це процес, що супроводжується інтенсивним виділянням пилу, тому необхідно використовувати спеціальний захисний одяг та окуляри, респіратор. Поверхню обов’язково необхідно очистити від пилу та бруду за допомогою промислового пиловсмоктувача.

Утеплення та герметизація міжбрусових швів

На даній стадії міжбрусові щілини утеплюються синтепоном і зароблюються герметиком.

Для нанесення герметика використовується спеціальний пістолет, носик якого безпосередньо направляється в шов і рухається з відповідною швидкістю.

Важливо, щоб герметик був рівномірно розприділений. Шпателем розгладжується та формується сам шов. Поки герметик не застиг можна підправити усі нерівності та неточності.

Нанесення лакофарбового покриття

Обробка зовнішніх стін фасаду передбачає нанесення  шару грунтовки і двох шарів лакофарбового покриття. Середній розхід грунтовки 100гр/м2. Середній розхід лаку – 200 гр/м2(при покритті двома шарами). Гарантійний експлуатаційний термін лакофарбового покриття для зовнішніх стін становить до 15 років(в середньому 6-8 років).

Варто зазначити, що на швидкість зношування лакофарбового покриття зовнішніх стін фасаду будинку суттєво впливає ряд факторів:

 • Розміщення будинку. Чим менше стіни будинку захищені від попадання прямих сонячних променів, тим швидше зноситься лак. Продовжують життя лакофарбовим покриттям тінь від  сусідніх дерев та споруд, парканів, тощо. З цієї ж причини, лак на північному фасаді будинку завжди служить довше, ніж на південному фасаді.
 • Інтенсивність вітрів. Постійні вітри, що несуть гострі мікрочастинки пилу негативно впливають на лакофарбове покриття і скорочує його терміни експлуатації.
 • Пігментація. Істотна особливість лакофарбових покриттів – це захист поверхні деревини від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання (УВ). Останнє являє собою невидиму для людського ока частину променів сонячного спектра, які через високий вміст енергії можуть викликати руйнування. Ультрафіолетові промені руйнують лігнін, основу будівельної деревини, лігнін – природний полімер в складі деревини (вміст 20-30%), що надає притаманного деревині кольору, структуру, щільність, твердість. Деревина стає згодом сірою і втрачає твердість, руйнується її зовнішня і внутрішня структура, псується зовнішній вигляд. Зчеплення пошкодженого  верхнього шару деревини з лакофарбовим покриттям стає недостатнім, так як продукти руйнування вже не забезпечують міцного зв’язку з незруйнованою деревиною.

Непрозорі системи лакофарбового покриття не пропускають ультрафіолетових променів до поверхні деревини, забезпечуючи таким чином довший термін її служби. Прозорі системи мають більш низький вміст пігментів і пропускають промені, що призводить до прискорених темпів руйнування.

Тобто, якщо розглядати лакофарбові покриття від одного і того ж виробника, з однієї цінової категорії,  то покриття  з інтенсивним забарвленням (колір не має особливого значення) служитиме на 25-30 відсотків довше, ніж  прозорий лак.

Найпоширеніші лакофарбові покриття для зовнішніх стін  виготовляють на водній, акриловій та масляній основі.

F2

3. Сучасне оформлення фасадів дерев’яних будинків

У сучасному дерев’яному житловому будівництві широко поширена еклектика, тобто змішання різних архітектурних стилів в одній споруді.

В одному будинку зі зрубу можна поєднувати рішення, характерні різним стилям, що робить будинок не тільки унікальним, але й красивим.

Але навіть при такій різноманітності стилів, існують деякі ознаки, що характерні для стін зовнішнього фасаду дерев’яних будинків, а саме:

 • Простота та чіткість всіх форм та ліній, лаконічність усіх геометричних форм;
 • Використанння великих панорамних вікон – забезпечують надходження значної кількості природнього освітлення всередину приміщення;
 • Мінімалізм у декорі зовнішнього фасаду будівлі; для декору часто використовують різноманітні освітлювальні прилади, вони допомагають відтінити певну частину будівлі;
 • Можливість використання інших декоративних та натуральних матеріалів, таких як камінь і т. д. для оздоблення фасаду.

F4

Ретельно та грамотно спроектований зовнішній вигляд фасаду будинку може стати сміливим архітектурним рішенням.

І в свою чергу, будинки більш простих архітектурних форм та розмірів часто сповнені контрастів з точки зору кольорового рішення.

Стилі оздоблення зовнішнього фасаду дерев’яного будинку вирізняються великою різноманітністю, тому в кожному конкретному випадку, замовник може вибрати саме такий тип будинку, який найкращим чином  підходить для нього.

Цікавитесь опорядженням фасаду будинку зі зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Монтаж електропроводки в дерев'яному будинку

Наступна стаття: Будівництво таунхаусів

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)